facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Аліменти по тисячі на кожну дитину

Дата публікації: 09.08.2017

В червні 2017 року до юристів Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» вже вдруге звернулась багатодітна мати. Жінка тривалий час прожила в шлюбі з своїм чоловіком, народила йому троє дітей. Проте, з часом той став зловживати спиртними напоями, ніде не працював. Коли життя стало нестерпним, жінка зважилась на розлучення.

Тоді юристка Ковельського офісу Мережі правового розвику Наталія Дуброва склала Романюк Тетяні* позов про розірвання шлюбу. Під час судового засідання щодо розлучення чоловік Тетяни пообіцяв допомагати утримувати трьох дітей та активно приймати участь в їх вихованні. Проте через деякий час колишній чоловік принипив стримувати свою обіцянку, а згодом перестав відповідати на будь-які телефонні дзвінки навіть від дітей. Жінка вирішила офіційно вирішити питання зі сплатою аліментів.

Юрисконсульт Наталія Дуброва склала позов до суду про стягнення аліментів в розмірі одна тисяча гривень на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття. Саме така сума була заявлені в позові завдяки змінам у Сімейному Кодексі України від 08.07.2017 року, де розмір аліментів на утримання дітей значно збільшився.

В судовому засіданні колишній чоловік не погоджувався на такий розмір аліментів. Обгрунтовував тим, що офіційно не працює, має лише тимчасові заробітки. Тому суму в 3000 грн. не осилить, адже потрібно щось і собі на життя залишити.

Тим не менше, суд заяву Романюк Тетяни задовільнив повністю: стягувати з батька трьох дітей аліменти на утримання дитини в розмірі одна тисяча гривень на кожну дитину. Станом на сьогодні жінка отримала виконавчий лист суду, який направлений до Ковельського відділу виконавчої служби.

До речі, юрисконсульт Ковельського офісу Мережі правового розвику Наталія Дуброва порекомендувала багатодітній матері зберігати всі чеки на покупку речей, одягу, канцтоварів для школи, а також чеки за всі сплачені гуртки та секції, які відвідуватимуть діти для подання до суду про стягнення з батька додаткових витрат на утримання дітей.

*Ім’я змінено з етичних міркувань


Автор: проектний менеджер ГО «Центр зростання громад» Неля Чеханюк

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×