facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Американський футбол у Херсоні: мрія про тренувальну базу втілилася за два місяці

Дата публікації: 29.08.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

 

Представник «Федерації Американського футболу в Херсонській області» мав мрію: створити і розвивати команду з цього незвичного для нашого краю виду спорту. Але місця для тренувань не було. Як і чіткого розуміння, як можна втілити в життя такі амбітні наміри. Вирішити питання «з нуля» до успішного результату спортсменам допомогли у Херсонському Офісі Мережі правового розвитку.

До Офісу при громадській організації ІРЦ «Правовий Простір» секретар ГО «Федерація Американського футболу в Херсонській області» Ігор Звєрєв звернувся за пропозицією самих юристів Офісу. Познайомилися вони під час одного з мотиваційних семінарів, які «Правовий Простір» проводив разом із Херсонським Центром надання вторинної правової допомоги.

 • На семінарі кожен з учасників розповідав про свою мрію. Поділився нею і Ігор Звєрєв: створити у Херсоні команду з американського футболу. Наприкінці семінару я підійшов до нього і запропонував нашу допомогу, – розповідає юрист Офісу Костянтин Капошилін. – Потім вже з’ясувалося, що до цього Ігор нікуди не звертався та й взагалі не знав, як це повинно робитися.

Бажаючих грати в американський футбол у Херсоні виявилося достатньо. Але, щоб команда розвивалася, хлопцям слід було знайти приміщення для тренувань, а такого не було.

Тому спільними зусиллями вирішили спробувати отримати для занять одне з приміщень, що  перебувають у комунальній власності міста.

Костянтин Капошилін допоміг Ігорю Звєрєву зібрати необхідні документи та підготував листа до Херсонського міського голови. Письмове звернення передали на розгляд до профільного управління міськради.

Також юрист разом із представниками федерації пішов на особистий прийом до начальника міського управління молоді та спорту Олексія Заболотного. Там  обговорили, як саме можна забезпечити спортивний клуб відповідним приміщенням, яке має на балансі орган місцевого самоврядування.

Зустріч та письмове звернення дали позитивний результат: «Федерації Американського футболу в Херсонській області» виділили приміщення на території спортивного комплексу «Кристал», а також дозволили тренуватися на цьому найбільшому спортивному полі міста – включили команду у розклад тренувань. Все це – безкоштовно.

 • Тепер молода команда, яка займається популяризацією доволі незвичного та невивченого в Україні виду спорту, забезпечена необхідною інфраструктурою. Це дозволить їй брати активну участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, долучати молодь до тренувань, а також пропагувати здоровий спосіб життя, що є однією з головних цілей її статутної діяльності, – із задоволенням констатує Костянтин Капошилін.

Варто відзначити, що активна допомога юриста дозволила досягти результатів доволі швидко: так, Ігор Звєрєв звернувся до Офісу наприкінці травня цього року, а вже у липні команда отримала приміщення і дозвіл на тренування. Із серпня хлопці почали збори на стадіоні комунального підприємства «Кристал».

Із серпня херсонська команда з американського футболу «Акули» відновила тренування і набір в команду. Фото: Фейсбук групи «Kherson Football team «Sharks».

Коментує юрист

 • Звертаємо увагу громадських організацій, в тому числі й спортивного спрямування, на широкі можливості забезпечення себе відповідною інфраструктурою для виконання статутних цілей за допомоги звернення до органів місцевого самоврядування щодо передачі об’єктів комунальної власності в своє користування, – наголошує Костянтин Капошилін.

І подає відповідну правову базу з цього питання.

Костянтин Капошилін, юрист Херсонського офісу Мережі правового розвитку.

 1. Згідно зі статтею 60 Закону України “Про органи місцевого самоврядування в Україні”, територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об’єкти, визначені відповідно до закону як об’єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. (Частина перша статті 60 із змінами, внесеними згідно із Законом № 997-V від 27.04.2007).
 2. Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб’єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
 3. Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об’єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об’єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.
 4. Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об’єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.
 5. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об’єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об’єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
 6. Доцільність, порядок та умови відчуження об’єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження об’єктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.
 7. Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об’єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
 8. Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб’єктів. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
 9. Сільські, селищні, міські, районні в містах (у разі їх створення) ради мають право:
  а) вносити пропозиції про передачу або продаж у комунальну власність відповідних територіальних громад підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об’єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад;
  б) на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об’єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад;
  в) мати об’єкти комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×