facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Багатодітну матір, волонтерку АТО довелося «захищати» від поліції

Дата публікації: 15.07.2020

Автор: Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У практиці громадських організацій трапляються випадки, коли добитися справедливості буває дуже важко, а справа клієнта, ставши справою захисту честі та гідності, може тривати місяцями. Такою є одна з успішних  історій із практики Чернігівського офісу Мережі правового розвитку.

Пані Валентина, мешканка Києва, звернулася саме до Офісу при громадській організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини», оскільки в Києві вже нікому не довіряла. Так сталося, що ще на початку 2019 року з нею трапилася ситуація, яких зараз чимало – історія домашнього насильства.
Варто наголосити, що пані Валентина є медиком-волонтером-добровольцем, багато часу вона провела в зоні АТО, допомагаючи добровольчим батальйонам, рятуючи наших захисників. А от коли захист знадобився їй самій – жінка залишилася сам на сам із проблемою.
Пані Валентина – багатодітна мати, має квартиру в Києві, де мешкає з дітьми. Діти виросли, та на жаль, не з усіма з них у матері склалися хороші стосунки. Так одна з доньок періодично чинить щодо матері домашнє насильство (психологічне), виганяє з квартири… Під час однієї з таких сварок, у червні 2019 року, пані Валентина вимушена була піти з дому та викликати поліцію. Але, прочекавши декілька годин на вулиці та так і не дочекавшись правоохоронців, помирилася з донькою, яка на той час уже заспокоїлася. Мати повернулася додому і після примирення, вкотре пожалівши доньку, зателефонувала до відділу поліції на номер «102» та скасувала виклик.

Через декілька місяців жінка отримала повідомлення про те, що її викликають до Київської міської ради на засідання адміністративної комісії про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення – за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, зокрема поліції. Пані Валентина здивувалася – адже вона як медичний працівник з великим стажем роботи, учасниця бойових дій та людина, яка постійно і до цього часу перебуває в зоні Операції об’єднаних сил (хоча давно на пенсії), до виклику екстрених служб ставиться дуже відповідально. Саме тому, вважаючи, що її вислухають та зрозуміють, жінка пішла на засідання адміністративної комісії та надала пояснення. Але там її ніхто не став слухати, натомість хутко винесли постанову про притягнення пані Валентини до адміністративної відповідальності та накладення штрафу в розмірі 51 грн.
Звісно, не ця символічна сума стала вирішальною для жінки в даній ситуації – а саме бажання захистити свої права, честь і гідність.
Декілька місяців намагання оскаржити постанову через вищі органи не дали результату. Відчай через те, що захистити свої права не вдається через жодну установу, і привів пані Валентину в листопаді 2019 року до Чернігівського Офісу МПР.
Юристка Офісу Наталія Кулікова вивчила справу та склала позовну заяву про поновлення строків на оскарження та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Окрім написання процесуальних документів, юристка дистанційно супроводжувала цю справу.
І нарешті в червні 2020 року Печерський районний суд м. Києва виніс рішення* про задоволення позовної заяви та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Таким чином, нарешті через рік юристи змогли захистити клієнтку від протиправних дій патрульної поліції.

*Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89906512

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×