facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Байки» для суддів: батько прибрехав, аби зменшити розмір аліментів

Дата публікації: 22.11.2018

Автор: Білоцерківська громадська організація «Правова єдність»

Мама-одиначка звернулася до Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку з непростою сімейною проблемою. Колишній чоловік подав позов до суду про зменшення розміру аліментів на їхніх двох спільних дітей.

Історія ця розпочалася ще в 2010 році, коли Ірина* та Микола* розірвали шлюб.  Оскільки добровільно аліментів на дітей тато не сплачував, жінка вимушена була звернутися до суду з позовом про стягнення виплат у примусовому порядку.
Рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 20.08.2010 року з Миколи було стягнуто аліменти в розмірі 1/3 частини його доходів. Ці кошти батько платив нерегулярно. У 2015 році він знову одружився. У шлюбі народилася дитина.
У зв’язку зі зміною сімейного та матеріального стану Микола звернувся до суду з позовом про зменшення розміру аліментів на дітей від першого шлюбу з 1/3 частини заробітку до 1/6 частини. Суду чоловік надав наступні аргументи: він як батько бере участь у виховані та утриманні обох дітей, забирає їх до себе на вихідні, за можливості намагається купувати їм деякі речі.
Однак Ірина була, м’яко кажучи, здивована таким заявам. Тому і звернулася по безоплатну правову допомогу до юристів Офісу при громадській організації «Правова єдність», аби домогтися справедливості. Жінка запевняла: все, у чому намагався переконати суддів її колишній чоловік, є неправдою.
Юристка Марина Лисич проконсультувала Ірину і порекомендувала зібрати докази, що підтверджують матеріальне становище мами-одиначки, витрати на дітей, борги батька зі сплати аліментів, докази того, що він не бере участі у вихованні та утриманні дітей та інші.
Після того, як усі документи були зібрані, юристка допомогла Ірині оформити відзив на позов про зменшення розміру виплат.
У жовтні жінка прийшла в Офіс і повідомила добру новину: суд відмовив її колишньому чоловікові в задоволенні позову про зменшення розміру аліментів.

*Імена змінено з етичних міркувань.

Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/Review/76616065

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×