facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Банківські шахраї оформили на ім’я жінки псевдокредит на 50 тисяч гривень

Дата публікації: 05.11.2020

Історію з практики юристів Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку можна назвати і успішною, і повчальною водночас. Адже слідчі дії по справі, в якій вони допомагають місцевій мешканці, ще тривають. Однак приклад буде корисним і з точки зору попередження ситуації, і з точки зору алгоритму правових дій у випадку, якщо людина стала жертвою банківського шахрайства.

Проблема пані Вікторії*, яка звернулася до Офісу при громадській організації «Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільський», виникла ще в 2013 році, коли жінка вирішила взяти кредит в одному з банків Хмельницького. Вона звернулася до фінансової установи із заявою та  всіма необхідними документами, але у видачі кредиту їй відмовили.
При цьому через свою необізнаність пані Вікторія не звернула увагу на те, що їй не повернули підписані нею папери – всі вони залишилися у відділенні банку. Клієнтка навіть не підозрювала, що цими документами скористуються шахраї, і через багато років доведеться виплачувати оформлений на її ім’я псевдокредит у розмірі 50 тисяч (!) гривень.

Але про всю складність ситуації жінка і гадки не мала, адже до Офісу прийшла просто дізнатися, чому банк заблокував картку, на яку зараховувалася її заробітна плата.

Юристка Тетяна Петрунькова перш за все допомогла підготувати заяву до фінустанови, аби з’ясувати, що саме стало підставою блокування карткового рахунку.

От тоді і виявилося, що на рахунки клієнтки накладено арешт у межах виконавчого провадження приватного виконавця за виконавчим написом нотаріуса.

  • До речі, як стало відомо, діяльність нотаріуса, який вчиняв такий напис, призупинена. Варто також зазначити, що банку, в якому оформили кредит, вже не існує, а борг жінки викупила інша фінансова установа, – уточнює Тетяна Петрунькова.

Наступним кроком для порятунку пані Вікторії  стала допомога у складенні заяви і повідомлення про злочин до органів поліції. Оскільки дії працівників банку були умисними, мали корисливий мотив – заволодіти грошима шляхом обману, такі діяння мають склад злочину, за який відповідно до ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство») передбачена кримінальна відповідальність.

  • Наразі тривають слідчі дії. Варто зазначити, що це лише початок вирішення проблеми. Адже навіть у разі встановлення винних осіб жінці доведеться доводити фінансовій установі те, що вона не має обов’язку виплачувати кредит, який отримали шахраї. Тобто, в подальшому їй все одно не обійтися без звернення до суду, – роз’яснює юристка і закликає бути пильними у подібних ситуаціях.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×