facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Батьки загиблих Захисників України отримають законні виплати

Дата публікації: 16.08.2023

Одразу двом родинам військовослужбовців, які втратили рідних у війні рф проти України, допомогла громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України» Марина Царапаєва. Вона зібрала інформацію, заручилася підтримкою колеги з однієї із членських організацій Мережі правового розвитку, надала консультацію — і тепер батьки Героїв зможуть оформити максимальну державну допомогу.    

Дві сім’ї, які мешкають у Семенівській громаді Житомирської області, стикнулися з майже ідентичними ситуаціями. Про них батьки загиблих на війні військовослужбовців із сіл Іванківці та Терехове розповіли громадській радниці Марині Царапаєвій.
Родини звернулися до Бердичівського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) з проханням надати інформацію стосовно одноразової грошової виплати в разі загибелі (смерті) військовослужбовця.
В обох випадках приймаючий посадовець установи спочатку запитав про місце прописки, а потім порадив звернутися до місцевої влади, зокрема до Семенівської сільської ради. Перш ніж скористатися цією порадою, батьки вирішили прояснити деякі питання, що у них виникли, з громадською радницею.  

Марина Царапаєва, громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

–      Перше, що я зробила — це звернулася в чат проєкту Мережі правового розвитку з Ініціативи регіональних координаторів* із запитом на допомогу. На моє прохання оперативно відгукнувся керівник Хмільницької ГО «Право» Віталій Дорох: він роз’яснив діюче законодавство щодо процедури отримання державної допомоги у разі загибелі військовослужбовця, — пояснює Марина Царапаєва. — Також паралельно я звернулася до Семенівської сільської ради з запитом, чи приймалося на місцевому рівні рішення стосовно виплат для сімей загиблих військовослужбовців. Там відповіли, що Семенівська сільрада, дійсно, прийняла рішення про виплату по 50 тис грн сім’ям загиблих Захисників України. Водночас подібна державна виплата становить 15 млн грн.

Тому, як пояснює Марина Царапаєва, при вивченні правової інформації, яку надав Віталій Дорох, вона звернула увагу на важливий момент. Якщо особа одночасно має право на отримання одноразової державної грошової допомоги та одноразової грошової допомоги або компенсаційної виплати, встановлених іншими нормативно-правовими актами, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав за вибором такої особи.

–      Вивчивши всі матеріали, я надала консультацію сім’ям, які звернулися за допомогою, і роз’яснила, що однозначно сума, яку пропонує держава, є в рази більшою, ніж та, що передбачена рішенням сільської ради. Також я розповіла про саму процедуру отримання допомоги від держави і про пакет документів, який потрібно для цього зібрати, — уточнює Марина Царапаєва.

В результаті обидві родини розпочали процес оформлення одноразової виплати. Завдяки наданій інформації та допомозі, батьки загиблих воїнів тепер знають свої права, передбачені Постановою Кабінету міністрів України №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану», володіють алгоритмом дій і мають всі підстави отримати державну пільгу.  

* Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×