facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Батько дитини з інвалідністю платитиме більші аліменти та відшкодує витрати на лікування сина

Дата публікації: 30.08.2018

Автор: ГО «Центр зростання громад»

Жінка з Ковеля ростила дитину з інвалідністю сама. Батько відсторонився від виховання сина, аліменти не платив, а на прохання допомогти хоча б на медикаменти та лікарів, відповідав грубими відмовами. Захистити права дитини з інвалідністю взялися юристи Ковельського офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при громадській організації «Центр зростання громад» Тетяна Петращук* звернулася з питанням збільшення аліментів на утримання дитини-інваліда. Юристці Надії Клімук, яка допомагала жінці складати судову заяву з цього приводу, Тетяна розповіла, як тяжко самій виховувати дитину з інвалідністю. Поскаржилася, що батько дитини взагалі не цікавиться сином, матеріально не допомагає теж – від виплати аліментів ухиляється. Всі витрати – на її плечах. Інколи Тетяна телефонує екс-чоловікові та просить грошей на лікування сина – але у відповідь чує самі образи та приниження.

Юристка зрозуміла, що ситуація в родині доволі непроста, має місце порушення прав дитини. Відтак порадила жінці поступити наступним чином: зібрати квитанції з аптек та лікарень про придбання ліків і спробувати вирішити цю проблему в судовому порядку. Можливо, саме таким шляхом батько таки буде змушений надавати гроші.

Поки відбувалися судові засідання зі збільшення розміру аліментів, пані Тетяна  активно збирала документальні підтвердження щодо витрат на лікування сина. Їй вдалося підтвердити суму останніх витрат – близько трьох тисяч гривень.

  • Ми підготували позов до суду про стягнення додаткових витрат на лікування хлопчика. При цьому батько дитини був неприємно вражений: мовляв, йому і так збільшили розмір аліментів, а тепер ще й витрати на лікування потрібно покривати, – додає Надія Клімук.

Рішенням Ковельського міськрайоного суду позов Тетяни Петращук* було задоволено. Суд вирішив стягнути на її користь понесені нею додаткові витрати на лікування дитини, а також на проїзд міжміським транспортом в розмірі 1 384, 08 грн (одна тисяча триста вісімдесят чотири гривні вісім копійок).
Рішення вже набрало законної сили. Тетяні залишається тільки отримати виконавчий документ для пред’явлення його до місцевої виконавчої служби.

Коментує юрист

Згідно зі ст. 185 Сімейного Кодексу України той із батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викладені особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення одноразово, періодично або постійно.

Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×