facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Батько сплачуватиме аліменти на користь освіти

Дата публікації: 17.01.2020

Автор:  Оксана Осарчук/«Подільська правова ліга»

Мати-одиначка з Хмельниччини, пані Ганна*, опинилася у скрутному матеріальному становищі. Причиною замкненого кола проблем стали тягар власної хвороби та необхідність самотужки оплачувати навчання повнолітньої доньки, студентки училища. Водночас колишній чоловік не виявляв жодного бажання добровільно допомагати спільній дитині. Всі ці життєві обставини і вимусили жінку восени 2019 року звернутися до Хмельницького офісу Мережі правового розвитку.

Адвокат Офісу при громадській організації  «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська вислухала клієнтку, надала їй кваліфіковану безоплатну правову допомогу та підготувала позовну заяву про стягнення аліментів з батька. У документі зокрема було вказано, що на підставі ст. 199 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання, і тому потребують матеріальної допомоги до досягнення 23 років за умови, що вони (батьки) можуть надавати матеріальну допомогу.

Хмельницький міськрайонний суд розглянув цивільну справу пані Ганни, де було зазначено, що позивачка вимагає стягнути аліменти на утримання дитини, яка продовжує навчання, до досягнення нею 23-річного віку в розмірі ¼ заробітку батька щомісячно.

В результаті суд повністю задовольнив позов і виніс рішення на користь матері: чверть зарплати батька йтиме на виплату аліментів на навчання доньки.

Тепер проблема клієнтки вирішена: вона отримуватиме аліменти на дитину, а дівчина зможе продовжити навчання та здобути професію.

Історія цієї родини вкотре доводить, що не варто нехтувати можливістю отримати безоплатну правову допомогу. Адже завдяки наполегливості клієнтів і зусиллям та фаховості юристів вирішуються нагальні життєві питання – навіть тоді, коли, здається, виходу зі скрутної ситуації немає.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×