facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безхазяйна земля перейшла у власність громади

Дата публікації: 20.09.2019

Автор: Олена Нестерова/Фонд сільських громад Дворічанщини

Дві земельні ділянки загальною площею близько чотирьох гектарів перейшли у власність Дворічанської селищної ради Харківської області.  Власник земельних ділянок помер кілька років тому, і за оформленням спадщини ніхто не звертався. Кілька місяців справою займався  юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика і досяг успіху.

В рамках меморандуму про співпрацю до Офісу при громадській організації “Фонд сільських громад Дворічанщини” звернулися представники Дворічанської селищної ради, які пояснили: на території ради є дві земельні ділянки, власник яких давно помер, а спадкоємці після його смерті немає.

Юрист проаналізував ситуацію і порадив представникам сільради наступне:

  • У таких випадках орган місцевого самоврядування має право звернутися до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою. При позитивному вирішенні цього питання земельні ділянки переходять у власність громади, що дозволяє отримувати додатковий дохід у бюджет, шляхом надання їх в оренду.

У даній ситуації задача ускладнювалася тим, що прізвище чоловіка, вказане у державних актах, не збігалося з прізвищем у його свідоцтві про смерть. Тому правнику в суді довелося доводити не лише те, що на землю ніхто не претендує, але й те, що вона дійсно належить померлому.

Суд виніс позитивне рішення, а селяни вже міркують над оформленням необхідних документів, аби якнайскоріше отримувати додатковий дохід у бюджет громади.

*Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84048078

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×