facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безоплатна правова допомога «приїхала» до селян Дельжинера

Дата публікації: 16.04.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Юристи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку ініціювали та організували візит до найбільшого села в районі. Мешканцям Дельжинера дуже бракувало актуальної правової інформації, внаслідок чого виникали проблеми у спілкуванні з соціальними службами, пенсійним фондом. Юристи провели для селян правовий лікнеп, групові консультації та забезпечили актуальною правовою літературою.

Село Дельжилер – найбільший населений пункт Татарбунарського району Одеської області. Тут мешкають 3 тисячі людей, при цьому значна частина їх належить до вразливих груп населення. Вони найбільше потребують соціального захисту, і тому регулярно звертаються до соціальних служб району та представництва Пенсійного фонду України в Татарбунарському районі. Але від місцевих жителів працівники Татарбунарського офісу, що працює при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України», дізналися, що мешканцям села сильно бракує актуальної правової інформації. Зокрема люди цікавилися, у який спосіб можна захистити свої права, як правильно звернутися до державних органів, де можна отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів соціальних служб та юристів.

  • Зрозуміло, для місцевих мешканців, дуже бажаною, а іноді й критично необхідною є інформація про правозахисні організації, до яких можна звернутися у разі порушення прав людини, телефонів Урядової гарячої лінії, щоб залишити скаргу чи вирішити питання. І найголовніше – дуже важливо, щоб така інформація була доступною та актуальною, і для цього людям не доводилося їхати до районного центру, – коментує керівник Татарбунарського офісу Леонід Семененко.

Правозахисники вирішили самі приїхати до селян і дізнатися, яка саме правова допомога та інформація їм необхідна. 23 березня 2018 року юристи офісу відвідали Дельжилер – поспілкувалися з людьми і надали низку правових безоплатних консультацій, зокрема групових. До селища вони виїхали разом із представниками Пенсійного фонду, районної  соцслужби з питань сім’ї, дітей та молоді та місцевого Бюро безоплатної правової допомоги.

Також правники з’ясували, що місцевих мешканців не лише слід забезпечити корисною правовою інформацією – важливо також розмістити її у зручний для людей спосіб. Оскільки, приміром, серед клієнтів місцевого управління соціального захисту населення – багато пенсіонерів та людей із певними вадами здоров’я, і їм дуже важко отримувати необхідну інформацію щодо деталей тієї чи іншої послуги соцслужби – для цього треба самому йти по кабінетах. А на це у стареньких та людей з інвалідністю не завжди вистачає сил.

  • Відвідавши Дельжилер, ми переконалися, що такі візити повинні бути якомога частішими, доступ громадян до інформації, якої вони потребують з питань соціального захисту та пенсійної реформи, є дуже важливим для мешканців віддалених від міста населених пунктів, – говорить юрист.

Правозахисники не лише вивчили ситуацію у селі, а й роздали інформаційні буклети, флаєри з корисною правовою інформацією, наприклад з питань отримання субсидії, статусу безробітного, з найбільш актуальних земельних питань. А ще залишили контакти свого офісу, пояснили, як можна зв’язатися з громадською організацією і отримати правову безоплатну допомогу дистанційно.

Мешканці Дельжинера отримали консультації юристів й акутальну правову літературу. Фото: Леонід Семененко/Одеська обласна організація КВУ.
Варто зазначити, що завдяки такій «мобільності» співробітників Тататрбунарського офісу, лише протягом лютого 2018 року безоплатну правову допомогу отримали 90 жителів Татарбунарщини.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×