facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безробітному поновили реєстрацію в Центрі зайнятості

Дата публікації: 23.07.2019

Автор: Юлія Манукян/ІРЦ Правовий простір

Іноді люди втрачають роботу. І що цілком природно, хочуть знайти таку ж або максимально близьку до їхнього фаху та досвіду. Принаймні з прийнятними умовами праці. Центри зайнятості, які допомагають тимчасово безробітним громадянам працевлаштуватися, це не просто враховують, а повинні забезпечувати. На жаль, не завжди.

Нещодавно до Херсонського офісу Мережі правового розвитку звернуся Василь Григоренко* зі скаргою на працівників Херсонського міського центру зайнятості: тут його зняли з реєстрації як безробітного, через що чоловік втратив допомогу по безробіттю. Підстава – п.4 ч.1 ст.45 Закону України «Про зайнятість населення», яка передбачає дворазову відмову зареєстрованої особи від пропонованої роботи. Але чомусь забули таку важливу деталь: припинення реєстрації безробітного може застосовуватися у випадках відмови від підходящої роботи. А саме в ч.8 ст.46 Закону України «Про зайнятість населення» зазначено, що підходящою для безробітного НЕ може вважатися робота, якщо:

  • місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;
  • умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі, якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);
  • умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров’я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.

Зі слів Василя з’ясувалося, що його направляли на працевлаштування до приватної охоронної фірми та супермаркету, де керівники підприємство чесно розповіли про фактичні умови роботи.
Обидва підприємства мали  такий графік і умови праці, що не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці.

Так, в охоронній фірмі реальний графік роботи був таким: чергування вахтовим способом, тиждень через тиждень, тобто 336 годин на місяць (24 год. х 7 днів (тиждень) = 168 годин + 168 годин = 336 годин на місяць), а в супермаркеті наступним: графік роботи з 07 до 22 год., тиждень через тиждень, 15 змін по 15 годин, тобто 225 годин на місяць.

Відповідно ст.50 Кодексу законів про працю України, нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тобто 160 годин на місяць.

Більш того, заробітні плати, передбачені за виконання цих робіт, не містили компенсаційних виплат за понаднормову роботу. Важко назвати ці пропозиції «підходящими».

Відтак Василь цілком справедливо вважав дії працівників Херсонського міського центру зайнятості незаконними, але йому була потрібна правова консультація, як довести факт порушення його прав та добитися поновлення статусу.

Керівник Офісу при громадській організації ІРЦ «Правовий простір», адвокат Сергій Плахотнюк, розібравшись у деталях справи, підтвердив правоту Василя і допоміг йому скласти офіційну скаргу з вимогою скасувати рішення про припинення його реєстрації як безробітного та поновити виплату йому допомоги по безробіттю, додавши до неї корінець направлення до приватної охоронної фірми та направлення на працевлаштування до супермаркету.

Суд задовольнив позов у повному обсязі, і реєстрацію Василя у Центрі зайнятості поновили.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги в Херсоні:
пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, 1-й поверх).
Графік роботи юристів: понеділок – четвер з 9.00 до 16.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.
Попередньо записатися на прийом можна за телефоном (099) 468 38 48

P.S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін: правовий вимір».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×