facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безшумна перемога: родина виборола право на тихі вечори

Дата публікації: 26.12.2017

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку. 

Неспокійним сусідом знизу для родини з Луганщини виявився… бар. Музика та галас стали чи не щоденними атрибутами жителів 5-поверхівки. Діяти напевно вирішив один із мешканців «веселого» будинку – і звернувся по допомогу до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку.

Співробітникам Офісу при громадській організації «Громадська платформа» житель Сєвєродонецька Семен Петренко* розповів, що разом із великою родиною (дружина, син та літні батьки) мешкає на другому поверсі 5-поверхівки. На першому ж розташований бар, де кожного вечора гримить музика, та й «підігріті» відвідувачі закладу геть не шепочуть.Семен хотів би якось захистити свою сім’ю від майже щоденного ґвалту, та не впевнений, з чого краще почати відстоювати своє право на спокійні вечори. Підозрював, що чергові перемовини з господарем кафе не матимуть особливого результату без певних правових аргументів. Тому попросив пояснити, як діяти в конкретній ситуації перш за все з юридичної точки зору.

Юрист Юрій Феленко проконсультував пана Сергія і пояснив наступне:

  1. Згідно ст.24 Закону України від 24.02.1994р. № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» передбачено що в нічний час з 22.00 до 8.00 в житлових будинках та на прилеглих територіях заборонені гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.2. Також місцеві ради у межах своїх повноважень закріплюють відповідною постановою нічний проміжок часу, коли суворо заборонено вмикати на повну гучність пристрої, які відтворюють різні види звуків. Зазвичай це час з 22.00 до 6.00.

    3. Згідно зі ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, винним загрожує попередження або штраф.

    «Таким чином, стає зрозуміло, що має місце порушення прав адміністрацією бару. І в такому випадку слід звернутися до органів поліції задля застосування ними заходів реагування», – резюмував юрист.

Отримавши консультацію, Семен зрозумів свої права, обміркував алгоритм дій і звернувся до поліції. Правоохоронці, вислухавши аргументи чоловіка, допомогли вирішити ситуацію. Тепер у родини Петренків – більш-менш спокійні вечори. Родина сподівається, що так буде завжди.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×