facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

БФ «Право на захист» сприяв введенню нових правил щодо українських посвідчень водія для біженців у Євросоюзі

Дата публікації: 06.09.2022

Наприкінці липня поточного року набув чинності Регламент користування українськими національними посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни в Регламенті стали можливими зокрема завдяки активній участі команди благодійного фонду «Право на захист». Нововведення спрощують життя тисячам українців в європейських країнах.

Як зазначається на сайті БФ «Право на захист», звернення Фонду до міжнародної спільноти та урядів країн Європейського Союзу підтримали HIAS Europe та ECRE.  Увагу до необхідності визнання українських посвідчень Фонд також привернув під час слухання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Джерело нагадує, що раніше термін дії українських водійських посвідчень відрізнявся в різних країнах, і люди повинні були подавати заявки на національний аналог через певний час.

І ось тепер, з липня поточного року набув чинності Регламент користування українськими національними посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом у країнах ЄС. Цей документ встановлює спеціальні правила щодо протермінованих, втрачених або викрадених українських посвідчень водія. 

  • Визнання українських водійських посвідчень у ЄС передбачає так званий «транспортний безвіз», що Україна та ЄС підписали 29 червня. Це дуже важливий крок у всебічному сприянні забезпечення свободи пересування утікачів з України в Європейському Союзі, – прокоментувала адвокаційна координаторка БФ «Право на захист» Тетяна Лузан.

Отже, від кінця липня у таких країнах, як Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швеція, Чехія, можна:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії у 2022 році (це є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки) та ін.

Про інші зміни правил щодо українських посвідчень водія для біженців у країнах ЄС – за посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×