facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Брат і сестра зможуть успадкувати будинок, отриманий в спадок без документів

Дата публікації: 25.04.2017

Пенсіонерці та її брату батьки залишили в спадщину у Ковельському районі будинок та паї без правовстановлюючих документів. Звернувшись по безоплатну правову допомогу до Ковельського офісу Мережі правового розвитку, люди розібралися в ситуації через суд. Як повідомляє портал “Правовий простір”, тепер спадкоємці можуть без перешкод оформлювати спадщину.

Мешканка Шацького району Волинської області Тетяна Нетудихата* звернулася до юристів Офісу при ГО «Центр зростання громад» і розповіла, що їй у спадок залишився будинок та земельні паї в одному з сіл Ковельського району.

Проаналізувавши документи, юристи Офісу з’ясували, що ні на будинок, ні на пай у пані Тетяни немає документів – лише довідки із сільської ради про склад майна родини.

Фактично після смерті батьків спадкоємцями стали Тетяна та її старший брат, який проживає в обласному центрі.

Разом вони звернулися до нотаріуса із документами, що в них були. Проте в нотаріальній конторі їм відмовили, посилаючись на відсутність правовстановлюючих документів.

Раніше голова ГО “Центр зростання громад”розповідала, як діяти при оформенні в спадщину будинківбез документів. Презентація алгоритму дій, створена на основі порад Надії Клімук – тут.

Тож юристи організації підготували всі необхідні запити до установ області. Тетяна зробила технічний паспорт на будинок. Після отримання необхідних відповідей та техпаспорта юристи склали позов до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

На судовому засіданні було визначено додатковий строк для прийняття спадщини. У спадкоємців є ще три місяці, аби успадкувати будинок. Тож брат та сестра звернулися до нотаріуса для оформлення документів на спадок.

Щоправда, людям доведеться вдруге звернутись до суду із позовом про визнання права власності на будинок в порядку спадкування. Але це вже формальності законодавства.

Якщо із будинком все зрозуміло, то як з’ясувалося, на земельні ділянки (паї) у спадкоємців не було жодних документів. Юристам надали лише копію державного акта на колективну власність з управління Держгеокадастру у Ковельському районі Волинської області. Тобто, їхнім батькам була виділена земельна ділянка в сільраді, але вони не зробили документи на ці ділянки. Юристи ГО «Центр зростання громад» склали позов до суду про перехід тільки права на земельні паї на спадкоємців. Станом на сьогодні дату розгляду справи не призначено.

Братові та сестрі таки вдалося оформити паї у нотаріуса.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×