facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Через суд отримав землю в спадок – буде на землі порядок

Дата публікації: 20.03.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Ресурсного центру захисту прав селян-власників земельних часток (паїв), що працює на базі Чугуївської правозахисної групи, звернувся Микола Олексійович* з проблемою, що досить часто зустрічається при оформленні спадщини.

Після того, як у 2012 році померла мати Миколи Олексійовича, залишилися 2 земельні ділянки, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. На час смерті жінка фактично проживала разом із сином, але без реєстрації місця проживання.

Микола Олексійович спочатку звернувся до державної нотаріальної контори за місцем проживання померлої – із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, але йому відмовили. Аргументували тим, що він не був зареєстрований разом із померлою за однією адресою, тому, мовляв, відсутні відомості щодо його постійного проживання разом зі спадкодавицею на момент її смерті.

Проте згідно з Цивільним кодексом України підставою для визнання спадкоємця таким, що прийняв спадщину, є саме постійне проживання спадкодавця зі спадкоємцем на час відкриття спадщини, а не лише реєстрація місця проживання спадкодавця за адресою місця проживання спадкоємця.

Відповідно до законодавства, спадкоємець має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Саме тому юристи Ресурсного центру допомогли Миколі Олексійовичу скласти відповідну заяву до суду про встановлення факту постійного проживання, яку днями суд і задовольнив. Отже, відтепер селянин зможе успадкувати земельні ділянки та започаткувати ведення на них сільськогосподарського виробництва.

Довідка
Проект «Ресурсний центр захисту прав селян-власників земельних ділянок у Чугуївському, Печенізькому та Шевченківському районах Харківської області, подолання корупції в сфері земельних відносин» реалізується Чугуївською правозахисною групою за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×