facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Через бездіяльність державного виконавця дитина недоотримала аліментів на півмільйона гривень

Дата публікації: 20.11.2018

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Державний виконавець розраховував розмір аліментів на утримання дитини, виходячи з розміру середньомісячної заробітної плати для певного регіону, а не з огляду на дійсно високу зарплату батька. Протягом понад двох років юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку допомагали матері добитися перерахунку аліментів  – і справа завершилася успішно.

 Ще у 2016 році до Офісу при Чугуївській правовій групі звернулась пані Марія* з міста Чугуєва Харківської області. Розповіла, що про можливість отримати безоплатну правову допомогу в Офісі дізналася із соціальних мереж. Попросила юристів зарадити її проблемі щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів.

Колишній чоловік пані Марії, батько їхньої спільної дитини, в період виконання рішення суду про стягнення з нього аліментів працював у крупних авіакомпаніях, де отримував доволі велику заробітну плату.  Однак, незважаючи на цю обставину, державний виконавець розраховував розмір аліментів, виходячи з розміру середньомісячної заробітної плати для відповідної місцевості. Таким чином, розмір  стягуваних аліментів не відповідав дійсному заробітку боржника.
Як наслідок, через бездіяльність державного виконавця розмір заборгованості зі сплати аліментів мав розбіжність із фактичним розміром заробітку аж на півмільйона гривень!

Юрист Офісу, адвокат Роман Лихачов, вивчивши обставини справи, підготував від імені Марії скаргу на дії державного виконавця до Чугуївського міського суду Харківської області та надав юридичний супровід під час розгляду справи в суді.

Чугуївський міський суд Харківської області 6 вересня 2016 року задовольнив скаргу та зобов’язав виконавчу службу зробити перерахунок, виходячи із заробітку, який боржник одержував на момент здійснення даного перерахунку.

У 2017 році виконавча служба звернулася за роз’ясненням вищевказаної ухвали, посилаючись на незрозумілість її виконання.
Однак 22 березня 2017 року Чугуївський міський суд відмовив виконавчій службі в роз’ясненні ухвали та нагадав, що за умисне ухилення державним виконавцем від її виконання передбачена кримінальна відповідальність, яка карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Наразі ухвала Чугуївського міського суду від 6 вересня 2016 року виконана в повному обсязі**– Марія отримала повний і правомірний розмір невиплачених аліментів.

*Персональні дані змінені з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/61087023

http://reyestr.court.gov.ua/Review/73363958

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×