facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік отримає майже 100 тисяч гривень за несвоєчасне виконання рішення суду

Дата публікації: 27.02.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Мешканець Харківщини виграв суд на майже півмільйона гривень. Однак держава не поспішала віддавати присуджені кошти понад два з половиною роки. За цей час гроші «поїла» інфляція, набігли й 3% річних від простроченої суми. Отримати  належне за законом чоловіку допомогли у Чугуївському офісі Мережі правового розвитку.

Пан Роман*, звернувшись у січні 2020 року по безоплатну правову допомогу до Офісу при Чугуївській правозахисній групі, розповів, що ще в червні 2017 року виграв суд на 454 тис 400 грн.
Під час консультації, яку проводив адвокат Антон Биченко, також з’ясувалося,  що рішення Чугуївського міського суду від 29.06.2017 року про призначення відшкодування моральної шкоди з Чугуївської міжрайонної прокуратури не виконувалося понад два з половиною роки.

Починаючи з грудня 2017-го, пан Роман неодноразово звертався до Державної Казначейської служби України із виконавчим листом про стягнення на його користь грошових коштів. Проте отримував лише відписки, буцімто фінансування подібних виплат не передбачено бюджетною програмою. Кошти Державна казначейська служба України таки перерахувала – але аж 25 липня 2019 року.

Враховуючи всі ці обставини, юрист порадив чоловвікові  звернутися знову до суду, аби захистити свої права та сповна отримати те, що присудив Чугуївський міський суд.

  • При невиконанні рішення суду стосовно стягнення коштів можна нарахувати не тільки індекс інфляції за прострочення основного зобов’язання, а й 3% річних від простроченої суми, за весь час прострочення невиконання зобов’язання, – коментує Антон Биченко.

Врахувавші всі нюанси законодавства, юрист склав позов до Харківського окружного адміністративного суду.
В результаті позовну заяву було задоволено** в частині стягнення 72 тисяч 484 грн 18 коп – індекс інфляції за прострочення виконання основного зобов`язання, а також 22 тисячі 782 грн – 3% річних від простроченої суми.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/87382208

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×