facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік відсудив у інтернет-магазину понад 13 тисяч гривень

Дата публікації: 16.01.2020

Автор: БМГО “Правова єдність”

Гроші продавцю відправив – а покупки так і не дочекався. Такий інцидент стався із мешканцем Київщини, який придбав в онлайн-магазині фотоапарат. При цьому повертати гроші продавець відмовився. Понад півроку чекав на справедливий вирок суду ошуканий покупець – і добився справедливості за сприяння юристів Білоцерківського Офісу Мережі правового розвитку.

Пан Володимир* із Білої Церкви ще у грудні 2018 року придбав в інтернет-магазині фотоапарат вартістю 13 тис 156 грн. Телефоном менеджерка магазину повідомила, що кошти на рахунок продавця надійшли, і товар буде відправлено наступного дня кур’єром. Однак ні наступного дня, ні протягом наступних 3 місяців пан Володимир свого нового фотоапарата так і не отримав.
Підозрюючи, що чекати марно, чоловік звернувся до правоохоронних органів, але там відповіли, що не вбачають у діях продавця кримінального правопорушення і рекомендували звертатися до суду в порядку цивільного провадження.

На той момент із часу покупки пройшло вже півроку. Тож, у червні 2019-го пан Володимир прийшов до Офісу при громадській організації «Правова єдність» із проханням допомогти йому повернути свої гроші.
Юристка Людмила Власенко роз’яснила чоловікові його права та склала позовну заяву до суду з вимогою стягнути з продавця суму коштів у розмірі 13 тис 156 грн за непоставлений товар.

У заяві юристка зокрема зазначила, що згідно з п. 8 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», купівля-продаж товарів в інтернеті відноситься до договорів, укладених на відстані, тобто це договір, укладений продавцем зі споживачем за допомогою «засобів дистанційного зв’язку», до яких належать телекомунікаційні мережі, поштовий зв’язок, телебачення та інформаційні мережі, зокрема інтернет. Відносини, що виникають між покупцем і продавцем товарів, робіт та послуг в інтернеті, не відрізняються від традиційних правил купівлі-продажу.
Відповідно до ч.1 ст. 698 Цивільного кодексу України визначено, що за договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність із продажу товару, зобов’язується передати покупцеві товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю, а покупець зобов’язується прийняти товар і оплатити його.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 693 Цивільного кодексу України, визначено, що якщо договором встановлений обов’язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу.
Якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.

Враховуючи вищевказані аргументи, суд визнав, що відповідач, тобто інтернет-магазин, порушив умови договору, тому вимоги позивача є обґрунтованими, такими, що ґрунтуються на вимогах закону – і підлягають задоволенню.
У результаті 27 грудня 2019 року суд позов пана Володимира задовольнив і постановив** стягнути з продавця 13 тис 156 грн, а також судовий збір у розмірі 768 грн 40 коп.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/86644657?fbclid=IwAR2GqpuTwSS-HFncrVq7NbgMkE3mgr6IMNNDMmMbP9f10_ZOLC6miFr6PWU

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×