facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік виписував друзів із власного будинку через суд

Дата публікації: 21.03.2018

Автор: Людмила Чванько

Мешканець одного з сіл Білозерського району прописав у своєму будинку друзів, яким не було де жити. Згодом вони поїхали від нього, проте не виписалися. Коли власник зібрався продавати будинок, не зміг цього зробити, бо в помешканні зареєстровані сторонні люди. Селянину довелося йти до суду. Скористатися своїми правами йому допоміг юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях. Правник склав позовну заяву, у якій докладно аргументував, чому власник має право виписати колишніх мешканців зі свого будинку. В результаті суд прийняв рішення на користь чоловіка

До офісу Мережі, що діє на базі громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся мешканець Білозерського району Микола Коломієць*.

Ще у 2001 році чоловік зареєстрував у себе знайомих. Вони якийсь час жили разом з ним, але у 2016 виїхали, забувши виписатися з чужого помешкання. Понад рік чоловікові доводилося платити за уявних мешканців комунальні послуги.

Коли ж пан Микола зібрався продавати будинок, то не зміг цього зробити, оскільки у помешканні були прописані сторонні люди. Тож, для початку йому необхідно було зняти їх з реєстрації.

Самостійно власник житла не міг цього зробити – знадобилася юридична підтримка.

Правник офісу В’ячеслав Лях пояснив відвідувачу, що у нього є усі підстави, щоб виписати колишніх друзів.

За словами юриста, вони довгий час не живуть за місцем своєї реєстрації без поважних причин. Також знайомі чоловіка порушили вимоги статті. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», не зареєструвавшись за новим місцем проживання.

Усі ці обставини порушують права позивача як власника житла на користування та розпорядження будинком на свій розсуд.

В’ячеслав Лях підготував позов до суду, в якому звернув увагу на обставини та норми ст.ст. 19, 319, 391 ЦК України. Юрист вважає, що вимоги пана Миколи є законними й обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Суд заслухав учасників судового розгляду, свідків, дослідив матеріали справи та став на бік чоловіка. Позов задоволений повністю. Тепер пан Микола зможе, як і планував, продати свою власність.

Коментар юриста

Відповідно до ст. 19 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово, а місцем проживання фізичної особи у віці до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків або одного з них, з ким вона проживає.

Статтею 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачено обов’язок громадян України, які постійно або тимчасово проживають в Україні, протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Згідно зі ст.ст. 319, 391 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×