facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чугуївські юристи звертаються до Верховної Ради на захист прав місцевої сільської громади

Дата публікації: 27.02.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Передати в комунальну власність державні землі для створення громадського пасовища на території Волохово-Ярської сільської ради Харківської області. Тривалий час орган місцевого самоврядування не може вирішити це питання на законодавчому рівні при тому, що землі пустують, а селянам ніде випасати худобу. Допомогти взялися юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

У рамках проекту  «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині»* сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі (ЧПГ), юристи Громадського центру правосуддя на Харківщині  звернулися** до Верховної ради України, Парламентського офісу місцевого самоврядування, Держгеокадастру, Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також народних депутатів України з проханням вплинути на рішення Головного управління Держгеокадастру у Харківській області. Йдеться про передання у комунальну власність державні землі для створення громадського пасовища на території Волохово-Ярської сільської ради Чугуївського району Харківської області.

Тривалий час орган місцевого самоврядування не може на законодавчому рівні вирішити питання про виділення території для випасання худоби. Люди опинилися у замкненому колі, адже крупну рогату худобу утримують у своїх садибах чимало селян. І наявність великого пасовища вирішила би для господарів чимало питань.

Водночас майже 150 гектарів вільної державної земельної ділянки пустує та не використовується. На переконання юристів, така ситуація склалася через відсутність належного порядку про передачу державної землі у комунальну власність ради для створення громадського пасовища.

Направивши звернення у лютому 2019 року, правники чекають, що з боку державних органів та народних депутатів України буде вжито відповідних заходів на користь сільської громади.

* Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

**Копія звернення – у додатку до статті.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×