facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи має право дитина від першого шлюбу спадкувати майно батька

Дата публікації: 10.04.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, за безоплатною правовою допомогою до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку при ГО «Громадська платформа» звернулась Світлана Шеремет*.

Її чоловік у першому шлюбі мав доньку. Розлучившись, він одружився зі Світланою і пара завела уже спільних дітей.

Після смерті чоловіка дитина від попереднього шлюбу хоче вступити в спадщину на квартиру.

Світлану непокоїло, чи має перша донька право на спадкування за відсутності заповіту, і вирішила проконсультуватися зі спеціалістом.

Юрист Сєвєродонецького офісу Мережі Сергій Болдар, проаналізувавши ситуацію, повідомив Світлані, що статтею 1217 Цивільного кодексу України передбачено два види спадкування: за заповітом і за законом. Спадкоємці ж за законом одержують право на спадкування почергово.

«Статтею 1261 Цивільного кодексу України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, – розповідає Сергій Болдар. – У цю категорію спадкоємців входять всі діти, включно з народженими в попередніх шлюбах. Таким чином, донька чоловіка від першого шлюбу є спадкоємицею першої черги за законом».

Правник роз’яснив Світлані, що у зв’язку з цим, дитина від попереднього шлюбу має право протягом 6 місяців з дня смерті батька звернутися до нотаріуса за місцем його проживання з заявою про прийняття спадщини, у даному випадку – частини квартири.

Зважаючи на те, що процедура спадкування досить складна і містить масу нюансів, Сергій надав пані Шеремет контакти Офісу для звернення за додатковою консультацією, у разі виникнення у неї додаткових запитань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×