Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи має право дитина від першого шлюбу спадкувати майно батька

Як повідомляє портал “Правовий простір”, за безоплатною правовою допомогою до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку при ГО «Громадська платформа» звернулась Світлана Шеремет*.

Її чоловік у першому шлюбі мав доньку. Розлучившись, він одружився зі Світланою і пара завела уже спільних дітей.

Після смерті чоловіка дитина від попереднього шлюбу хоче вступити в спадщину на квартиру.

Світлану непокоїло, чи має перша донька право на спадкування за відсутності заповіту, і вирішила проконсультуватися зі спеціалістом.

Юрист Сєвєродонецького офісу Мережі Сергій Болдар, проаналізувавши ситуацію, повідомив Світлані, що статтею 1217 Цивільного кодексу України передбачено два види спадкування: за заповітом і за законом. Спадкоємці ж за законом одержують право на спадкування почергово.

«Статтею 1261 Цивільного кодексу України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, – розповідає Сергій Болдар. – У цю категорію спадкоємців входять всі діти, включно з народженими в попередніх шлюбах. Таким чином, донька чоловіка від першого шлюбу є спадкоємицею першої черги за законом».

Правник роз’яснив Світлані, що у зв’язку з цим, дитина від попереднього шлюбу має право протягом 6 місяців з дня смерті батька звернутися до нотаріуса за місцем його проживання з заявою про прийняття спадщини, у даному випадку – частини квартири.

Зважаючи на те, що процедура спадкування досить складна і містить масу нюансів, Сергій надав пані Шеремет контакти Офісу для звернення за додатковою консультацією, у разі виникнення у неї додаткових запитань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×