facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

День виборів: переселенка відстояла право на голосування

Дата публікації: 30.04.2019

Автор: Юлія Манукян/ІРЦ «Правовий простір»

Статус переселенця не є перешкодою для участі в президентських виборах, оскільки законодавство передбачає тимчасову зміну місця голосування. Як  в які терміни змінити місце голосування і що робити, якщо ці терміни порушені?* З таким питанням до Херсонського Офісу Мережі правового розвитку звернулася переселенка з окупованої території Донецької області.

Тетяна Зубко** мешкає у Херсоні без реєстрації. Відповідно її немає у списку виборців. Отже, вона не може проголосувати. На перший тур жінка «не дійшла» з поважних причин. Але твердо вирішила скористатися своїм правом виборця на другому. Однак, не знаючи, якою є процедура стосовно зміни місця реєстрації, не встигла подати заяву вчасно (не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів).

Тетянка руки не опустила, довідалася, де її можуть проконсультувати з цього питання – і звернулася до Офісу при громадській організації «ІРЦ «Правовий простір».
Як роз’яснив їй керівник Офісу, адвокат Сергій Плахотнюк, у день звернення жінка може розраховувати на внесення змін до списку виборців лише в судовому порядку. Для цього потрібно скласти позовну заяву, шаблон якої жінці надали в суді. Юрист допоміг Тетяні заповнити його, а також оформити документи на підтвердження факту її проживання у Херсоні. Всі ці папери необхідно було долучити до заяви.

Суд задовільнив позов пані Тетяни, і вона успішно проголосувала на виборах.

Довідка: Для голосування не за місцем реєстрації громадянам необхідно подати до реєстру довідку з роботи в іншому місті, договір оренди житла чи навіть просто квиток на поїзд на дату голосування. Для переселенців із Криму та непідконтрольних районів Донбасу ЦВК спростила процедуру до максимуму – їм достатньо лише пред’явити паспорт.

*За результатами опитування ВПО, майже 70% переселенців хотіли б голосувати у приймаючій громаді, однак їм бракує інформації щодо того, як, у які терміни змінити місце голосування і що робити, якщо ці терміни порушені.

**Персональні дані змінено з етичних міркувань.

Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги у Херсоні:
пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, І поверх).
Графік роботи юристів: понеділок – четвер з 9.00 до 17.00. По п’ятницях – з 9.00 до 15.45. Обідня перерва – з 12.00 до 13.00.
Попередньо записатися на прийом можна телефоном (099) 468 38 48.

  1. S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвиткупри ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін: правовий вимір».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×