facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Депортації не буде: ромська пенсіонерка отримала право стати громадянкою України

Дата публікації: 16.01.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, співробітники Чернігівської громадської організації «Бахтало дром» допомогли ромській пенсіонерці уникнути депортації та отримати документ, який дозволяє їй законно перебувати на території України.

До юристів ГО «Бахтало Дром» у жовтні 2016 року мешканка смт. Макошине Менського району Чернігівської області Ольга Василівна Соловйова звернулася у розпачі. Жінці загрожувала депортація. В Україні 61-річна пані Ольга мешкає понад 10 років і має бажання й надалі залишатися тут, отримати українське громадянство. Однак її дії у цьому напрямку досі не дали результатів.

Жінка розповіла, що подала документи до Менського сектора міграційної служби в Чернігівській області, щоб отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні, а в подальшому – і паспорт громадянки України. Раніше їй доводилося кожні 90 днів виїздити на територію Російської Федерації – продовжувати термін перебування в Україні. Однак останнім часом здоров’я на це у пенсіонерки не вистачало.

Ольга Василівна поскаржилася правозахисникам, що місцевий відділ міграційної служби постійно то затягував з оформленням документів, то взагалі відмовляв. Пояснила: у відомстві заявили, що для повного пакету документів не вистачає довідки про розірвання її шлюбу з попереднім чоловіком. Жінка зробила запит у Тамбовську область, звідти отримала відповідний документ і надала до відділу МС. Слідом за цим віднесла і затребувану довідку про реєстрацію шлюбу з нинішнім чоловіком, який мешкає на Чернігівщині. Однак, поки тривала паперова тяганина, у Ольги Василівни добіг кінця термін законного перебування на території України: замість 180 днів – 230, а це вже підстави для депортації.

15940859 358741201165673 2474797571625944052 n

Ольга Василівна Соловйова понад 10 років мешкає в Україні і має твердий намір стати громадянкою нашої держави. Фото: ГО «Бахтало дром».

Допомогти жінці взялися юрист та керівник організації Михайло Білявський та керівник проекту* Олексій Дідігуров. Правник взяв на себе заповнення документів, поліс страхування, запит про розірвання шлюбу. Зі свого боку Олексій Дідігуров вирішив «дипломатичні» питання: щодо проблеми Ольги Соловйової особисто зустрівся з начальником відділу міграції іноземців Управління міграційної служби в Чернігівській області.

Довгі три місяці нелегкої роботи – і нарешті спільні зусилля дали результат.

На даний час Ольга Василівна отримала посвідку, що дозволяє тимчасове проживання в Україні, але вже в серпні цього року жінка матиме законне право подавати документи, щоб отримати паспорт громадянки України. Оскільки вона перебуває у шлюбі з громадянином України (в серпні буде 2 роки), це і є законною підставою для отримання важливого документу, – розповідає юрист Михайло Білявський.

Завдяки посвідці жінка має право перебувати в Україні необмежений час – до повного вирішення питань з паспортом і громадянством, має право голосу та право на реєстрацію проживання.

Пізніше, у докладному інтерв’ю Правовому Простору Михайло Білявський назвав випадок Ольги Соловйової однією з перших важливих перемог організації та показовим з юридичної точки зору.

Ми допомогли людині довести, що перевищення законних термінів її перебування на території України сталося саме за вини чиновників і влаштованої ними тяганини: вони не приймали у жінки документи, вимагали додаткові довідки і т.п. Серйозно її не сприймали саме через те, що вона ромка. Говорили: «І так з Росією війна, а тут іще ви, цигани…» І лише, коли у справу втрутилися ми як юристи, то чиновники стали ввічливими: і «присідайте, будь ласка», і навіть каву та чай запропонували. Якби жінка сама продовжувала добиватися справедливості, вона певно би програла і була депортована, – вважає юрист.

*Довідка
Безоплатну правову допомогу мешканцям Чернігівської області ГО «Бахтало Дром» надає в рамках проекту «Інформаційно-просвітницька робота з ромами щодо виплат соціальної допомоги», що реалізується за підтримки Ромської програмної ініціативиМіжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×