facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Депутат сільради добився скасування незаконних рішень сесії

Дата публікації: 07.06.2019

Автор: Юлія Марукян, прес-секретар Першого громадського центру правосуддя на Харківщині

Немає кворуму – немає законності рішень. Таким принципом знехтувала сільський голова одного з селищ Харківщини під час пленарного засідання сесії. Депутат сільради за допомоги юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку через суд довів, що рішення таки прийняли з порушенням законодавства, відтак вони не мають сили.

У березні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя, сформованого на базі Офісу при Чугуївській правозахисній групі, звернувся депутат селищної ради одного з сіл Чугуївського району. Просив допомогли розібратися, чи є правомірними рішення, винесені на сесії місцевою радою.

Адвокат Офісу Антон Биченко вивчив правомірність процедури прийняття рішень селищною радою та встановив, що порушення таки є. Зокрема  селищний голова знехтувала тим, що в сесійній залі не було необхідної кількості депутатів для відкриття сесії. За відсутності кворуму голова врахувала свій голос, аби відкрити  пленарне засідання, чим прямо порушила до ст.46 п.12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  • Відповідно до ст.46 п.12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Тобто, в ситуації, коли загальний склад ради складає 22 депутати, для того, щоб сесія була поважною, необхідна присутність не менше, ніж 12 депутатів. При цьому до складу ради селищний голова не входить, його голос враховується лише при голосуванні, – зазначає адвокат.

Антон Биченко підготував адміністративний позов до Харківського окружного адміністративного суду про визнання дій протиправними та про скасування рішень.

Однак 4 грудня 2018 року суд дійшов висновку**, що порушень у діях селищного голови немає.
Юристи Чугуївської правозахисної групи з таким рішенням не погодилися і звернулися до апеляційного суду.

  • Розглядаючи апеляційну скаргу, Другий апеляційний адміністративний суд перевірив доводи суду першої інстанції та висловив свою позицію, яка повністю відповідає висновкам юристів офісу, – резюмує правник.

Отже 31 травня 2019 року рішення** Харківського адміністративного суду було скасовано, а адміністративний позов депутата задоволено в повному обсязі.

*Допомогу надано в рамках проекту «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині», який впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма «Нове правосуддя».

**Посилання на рішення в Єдиному держреєстрі судових рішень:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/78585319      http://reyestr.court.gov.ua/Review/81639629

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×