facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Депутатка, яка ненавмисно запізнилася з декларацією, штраф не платитиме

Дата публікації: 16.05.2018

Автор: ГО «НЦДСПР «Відкриті двері»

Жінка-депутат селищної ради подала електронну декларацію майже на рік пізніше встановленого законом строку. Причиною спізнення стало те, що вона загубила електронні ключі та хибно вважала, що в сільраді й ключі відновлять, і декларацію надішлють. За несвоєчасне подання без поважних причин декларації на депутатку склали протокол про адміністративне правопорушення. За спізнення вона мала заплатити штраф. Підтримали жінку, яка повністю визнала свою провину, правники Нікопольського офісу Мережі правового розвитку. Завдяки їхнім професійним діям у судовому засіданні жінку  звільнили від адміністративної відповідальності та передали матеріали на розгляд громадської організації, де вона веде активну волонтерську діяльність та добре себе зарекомендувала.

До Нікопольського офісу Мережі правового розвитку при ГО «НЦДСПР «Відкриті двері» звернулася Олена Прокопова*. Жінка як депутат сільської ради мала здати електронну декларацію за 2016 рік до 1 травня 2017 року. Проте  спізнилася майже на рік – документ надіслала 2 березня 2018 року.

Депутатка розповіла юристам офісу, що причиною невчасного подання декларації стало те, що вона загубила електронні ключі. З цією проблемою звернулася до селищної ради, де її запевнили, що допоможуть. Подавала декларацію вперше, тому на той момент не мала уявлення, як правильно надсилати документ. До того ж не досконало володіла комп’ютером. Відтак пані Олена хибно вважала, що у сільраді й ключі відновлять, і декларацію надішлють, а їй вже нічого робити не потрібно.

Та, як виявилося, декларацію ніхто не надсилав, а на Олену Прокопову склали протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Відповідно до вказаної статті, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Жінка була у розпачі, вона повністю визнала сою вину та розкаювалася. Фахівці «Центру правової допомоги» ГО «НЦДСПР «Відкриті двері» детально вивчили ситуацію та надали пані Олені вторинну правову допомогу.

Адвокат організації Сергій Мойсак вирішив застосувати  ст. 21 КУпАП  про звільнення від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів справи на розгляд громадської організації.

Ми з’ясували, що клієнтка є членом місцевої Громадської організації «Духовне відродження», в якій веде активну волонтерську діяльність та зарекомендувала себе з позитивної сторони. Голова організації підтвердив можливість взяти на розгляд дану справу і провести заходи щодо уникнення типового правопорушення в майбутньому, – коментує юристка офісу Тетяна Половинцева.

Адвокатка організації Ірина Лось та юристка Тетяна Половинцева підготували   відповідні протоколи, клопотання, характеристики від імені ГО «Духовне відродження».

Які документи знадобилися для судового засідання:

  • клопотання від пані Олени щодо передачі даної справи на розгляд організації,
  • характеристика з селищної ради, з громадської організації,
  • копія протоколу про розгляд даної справи на засіданні правління ГО «Духовне відродження»,
  • клопотання від Голови організації про передачу справи на розгляд організації.

Вислухавши пояснення прокурора, пані Олени, захисника, дослідивши письмові докази, суддя врахував наступне:

Відповідно до ч.1 ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Як встановлено суддею та вбачається з матеріалів адміністративної справи, депутатка вперше вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, повністю визнає себе винною та щиро покаялася у вчиненому, в матеріалах справи мається клопотання громадської організації „Духовне відродження” про звільнення депутатки від адміністративної відповідальності у зв’язку з передачею матеріалів на розгляд громадської організації, де вона позитивно характеризується.

Також суддею враховується те, що жінка більше не виконує повноваження депутата селищної ради, тяжких наслідків від вчиненого правопорушення не настало, матеріальна шкода державі також завдана не була, вона є активним членом громади та має позитивні характеристики за місцем проживання.

Тому, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника, суддя вважає, що вона перестала бути суспільно небезпечною та буде доцільним застосувати до неї захід громадського впливу з передачею матеріалів на розгляд громадської організації „Духовне відродження”.

За таких обставин суддя прийняв постанову   звільнити клієнтку від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та передати матеріали на розгляд громадської організації „Духовне відродження” на підставі ч.1 ст. 21 КУпАП.

Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73495261

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×