facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Державний виконавець визнав свою неправоту і зняв арешт з «дитячої» картки

Дата публікації: 23.05.2023

Дії державного виконавця, який наклав арешт на банківський рахунок з державної допомоги при народженні дитини, були незаконними. Завдяки фаховим діям юристів Білоцерківської громадської організації «Правова єдність» він сам визнав свою неправоту і виправив ситуацію.    

Пані Юлія* переїхала на Київщину з Харкова. На новому місці у грудні 2022 року отримала статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО). А у квітні 2023-го звернулася до «Правової єдності» з проханням допомогти зняти арешт зі «спеціального» карткового рахунку, на який зараховуються грошові кошти, що є соціальною допомогою держави.

Жінка розповіла, що до війни брала кредит на розвиток овласного бізнесу — понад 100 тис грн. Але повномаштабне вторгнення змінило життя, порушило плани, і Юлія не мала змоги виплачувати кредит у повному обсязі. У квітні 2023 року вона народила доньку та відкрила рахунок спеціального призначення для допомоги від держави при народженні дитини згідно з Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». У березні ж Юлія побачила, що на її картковий рахунок накладений арешт. Пізніше, у квітні, через застосунок Дія дізналася, що державний виконавець виніс щодо неї постанову про арешт коштів боржника.

Юристка організації Олександра Щербина роз’яснила жінці, що згідно з ч.3 ст.52 Закону України «Про виконавче провадження», не підлягають арешту в порядку, встановленому цим Законом, кошти, що перебувають на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом. Банк, інша фінансова установа, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у разі надходження постанови виконавця про арешт коштів, що знаходяться на таких рахунках, зобов’язані повідомити виконавця про цільове призначення рахунку та повернути постанову виконавця без виконання в частині арешту коштів, що знаходяться на таких рахунках.

  • Ми допомогли клієнтці скласти скаргу на дії державного виконавця про арешт коштів боржника, додавши до скарги підтверджуючі документи, а саме: виписку за її рахунком з банку, на який зараховується державна допомога при народженні дитини та довідку з управління соціального захисту населення про отримання соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3х-річного віку, — коментує Олександра Щербина.
Олександра Щербина,
юристка ГО «Правова єдність».

І додає, що, відповідно до п.6 ч.1 ст.73 Закону України «Про виконавче провадження», стягнення не може бути звернено на одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини.

Коли державний виконавець отримав скаргу, він, переглянувши підтверджуючі документи та усвідомивши протиправність своїх дій, самостійно зняв арешт із картки.

Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×