facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Документи «ховалися» 12 років – син не міг оформити право спадщини

Дата публікації: 21.03.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Громадської організації «Центр зростання громад» ковельчанин Гнат Юрченко* звернувся з проханням допомогти йому вирішити питання з прийняттям спадщини. Проблема виникла не за вини чоловіка – через непрості життєві обставини.

Співробітникам Ковельського Офісу Мережі правового розвитку Гнат розповів, що 29 травня 2004 року померла його мати, залишивши по собі спадкове майно. Ще за життя жінка розпорядилася: належну їй квартиру заповідаю Гнатові, оскільки крім нього інших спадкоємців не маю.

Однак на момент смерті матері син з нею не проживав. А вже потім Гнат мав протягом 6-ти місяців від дня смерті матері звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини –подати заяву про прийняття спадщини.

Однак за життя, через особливості характеру, Гнатова мама постійно переховувала всі свої документи. Тому при всьому бажанні оформити спадщину, тепер через відсутність паперів чоловік зробити цього не міг.

Лише восени 2016 року Гнатові вдалося віднайти документи на житло – у книгах домашньої бібліотеки.

Оскільки документи знайшлися через стільки років, лише 15 листопада 2016 року чоловікову вдалося зняти з місця реєстрації матір. Про це є відповідний запис у Будинковій книзі про зняття з місця проживання, – пояснює юрист Офісу Дмитро Кульбідюк.

Юрист надав правову оцінку ситуації та склав позовну заяву про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Розглянувши справу у відкритому судовому засіданні, Ковельський міськрайонний суд Волинської області задовольнив позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини повністю. Суд визначив термін у 1 місяць з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері.

Таким чином, Гнат, подавши всі необхідні документи протягом місяця, стане законним володарем материної спадщини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×