facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Домашні пологи – не привід позбавляти дитину свідоцтва про народження

Дата публікації: 12.05.2020

Автор: Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»

До Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку звернулася місцева мешканка Світлана. Жінка – ромка за національністю – побідкалася, що у її дитини від перших днів немає свідоцтва про народження та й взагалі будь-яких документів, які дають можливість отримати це свідоцтво в органах ДРАЦСу.
Справа в тому, що дитина пані Світлани народилася вдома. Зі свідків домашніх пологів – лише повитуха, та й та вже померла.

Як зазначила начальниця районного відділу ДРАЦСу Тетяна Шульга, відсутність свідоцтва про народження утворює чимало незручностей для дітей та їхніх батьків, адже без цього документа у майбутньому дитина не зможе піти ні до дитячого садка, ні до школи, потім не зможе отримати паспорт.

Отже юристи допомогли Світлані звернутися до місцевого суду та отримати відповідне рішення, згідно з яким органи ДРАЦСу видали її сину свідоцтво про народження.

Одещина взагалі є територією, на якій мешкає одна з найбільш чисельних ромських громад України, зазначають юристи. Для ромів питання отримання ідентифікаційних документів – одне з найгостріших, оскільки часто навіть повнолітні, а то й пенсіонери все життя живуть без головних документів громадянина, внаслідок чого не можуть отримати освіту, влаштуватися на роботу – і це велика проблема соціалізації ромської нацменшини.

Водночас правники уточнюють, що питання паспортизації допоможуть вирішити Татарбунарське Бюро правової допомоги, Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку та місцевий Громадський центр правосуддя.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×