facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Домашнє насильство: матір більше не потерпатиме від знущань власного сина

Дата публікації: 21.10.2020

Автор: Громадська організація «НЦДСПР «Відкриті двері»

Звернувшись по допомогу до Нікопольського офісу Мережі правового розвитку, жінка, яка терпіла знущання та побої від власного сина, отримала комплексну допомогу. До справи про домашнє насилля долучилися адвокат, психолог, поліція – в результаті спільних оперативних та злагоджених дій, кривдника зупинили та подали на нього в суд.

Пані Валентина, пенсіонерка з Нікополя, звернулася до Офісу при громадській організації «Відкриті двері» 30 вересня 2020 року. Психологічний стан, в якому жінка прийшла до юристів за порадою своєї сусідки, був вкрай важким. Правозахисникам пані Валентина розповіла, що вже упродовж декількох років з боку свого сина вона зазнає психологічного тиску, він позбавляє її їжі, вчиняє бійки, вимагаючи грошей. Зрештою життя у власному будинку стало для матері нестерпним. От і в день звернення до громадської організації син в черговий раз наніс жінці численні побої – як виявилося пізніше, у неї були тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Адвокат Офісу Ірина Лось роз’яснила пані Валентині її права на безпеку і гарантований державою захист. Зазначила, що здійснені її сином діяння є злочином і оперативно зконтактувала жінку  з Нікопольським відділом поліції.

Варто зазначити, що у вересні 2020 року громадська організація «Відкриті двері» підписала План спільних заходів із Нікопольським відділом поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області. У ньому сторони узгодили порядок  взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в місті Нікополь та Нікопольському районі.

  • У рамках нашої співпраці правозахисники нашої організації провели для дільничних офіцерів та працівників патрульної поліції інформаційні навчальні семінари на тему «Правові аспекти щодо захисту постраждалих від домашнього насилля». Під час цих семінарів всі учасники обмінялися контактами, аби далі злагоджено діяти у цьому напрямку, – поснює Ірина Лось.

Така взаємодія допомогла і в даному випадку. Після телефонного звернення пані Валентини прибув екіпаж патрульної поліції, а також дільничний офіцер – всі вони виїхали до жінки додому, де зафіксували прояв домашнього насильства.

Зокрема дільничний офіцер вжив наступних  заходів:

При цьому син пані Валентини вчиняв опір дільничному офіцеру, знаходився у стані алкогольного сп’яніння, тому поліціант склав відносно кривдника додатково Протокол про адміністративне правопорушення за статтею 185 КУпАП за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського.

Громадська організація зі свого боку допомогла жінці також психологічну допомогу в Нікопольському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), з яким організація раніше (01.09.2020 року) підписала Меморандум про співпрацю з метою протидії домашньому насиллю.

Далі пенсіонерка звернулася до поліції із заявою, яку внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відносно її сина порушено кримінальне провадження за статтею 126-1 «Домашнє насильство».
А психолог надала для поліції експертний психологічний висновок щодо стану жінки, документ залучили до матеріалів справи. Всі тілесні ушкодження пані Валентини були своєчасно зафіксовані у лікаря, визначена ступінь їх тяжкості.

  • Якщо агресор не припиняє знущань, та в його діях  вбачається умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства, тоді до такої особи застосовується  кримінальна відповідальність згідно зі статтею 126¹ Кримінального кодексу України, – пояснює адвокат. –  За рішенням суду винна особа може бути засуджена до громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням  волі на строк до 2 років.

На сьогодні всі протоколи про адміністративні правопорушення разом із матеріалами, які зібрав дільничний офіцер на підтвердження факту домашнього насильства, надіслані до суду, зазначає Ірина Лось. І закликає в жодному разі не терпіти домашнє насилля.
Вчасне звернення по допомогу здатне не лише зупинити кривдника, який чимдалі відчуває свою безкарність, а й у багатьох випадках – врятувати життя жертви.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×