facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Донька захисника України після розлучення залишиться із татом

Дата публікації: 04.06.2018

Автор: Юлія Манукян/ІРЦ “Правовий Простір”

До Херсонського Офісу Мережі правову розвитку  звернувся учасник Операції Об’єднаних сил (ООС), дійсний військовослужбовець за контрактом Ігор Ващук*. Просив допомогти йому розлучитися із дружиною та добитися проживання їхньої спільної дитини з батьком, тобто з ним.

Юрист Офісу при громадській організації «ІРЦ «Правовий простір», адвокат Сергій Плахотнюк розпитав Ігоря про підстави такого рішення. Той розповів, що під час його служби в районі проведення ООС (раніше – АТО, ред.) дружина вела такий спосіб життя, що продовження їхнього шлюбу для нього більше неможливе. Жінка постійно пиячила, виносила з будинку речі, зовсім не доглядала за їхньою маленькою донькою та його матір’ю-інвалідом по зору. Коли військова частина Ігора повернулася із району проведення ООС до Херсона, дружини він вдома не знайшов. Знайомі розповіли, що бачили її в іншій області, нетверезою…

Ігор твердо вирішив залишити доньку собі, адже завжди прагнув дати їй найкраще, а головне – свою батьківську турботу і підтримку. І тому налаштувався на серйозну боротьбу.

Реальність така, що попри рівні права батьків, у «розподілі» дітей після розлучення українське законодавство керується принципом, викладеним у Декларації прав дитини, де зазначено, що «Малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір’ю», тож у чоловіків шанси «відсудити» собі дитину не дуже високі.

На сьогодні в Україні склалася судова практика, за якою судді, вирішуючи питання, за ким із батьків визначити місце проживання дитини, надають перевагу жінкам. Тому у цій справі важливо було зібрати всі необхідні докази на підтвердження самоусунення матері від виконання своїх батьківських обов’язків, – коментує Сергій Плахотнюк.

Юрист підготував для бійця позовну заяву та підключив до справи Службу у справах дітей Суворовської районної ради м. Херсоні. Служба встановила, що неповнолітня донька Ігоря Ващука проживає разом із батьком та бабусею по батьківській лінії. Тато опікується дівчинкою, виховує її та матеріально утримує. Мати вдома давно не з’являється, зловживає спиртним, вихованням доньки нехтує і взагалі десь щезає.

Крім того, склали Акт обстеження житлово-побутових умов, що став ключовим доказом у справі щодо визначення місця проживання дитини. Цим актом було встановлено, що сім’я проживає у приватному будинку з усіма вигодами. У дівчинки є окрема кімната, з персональною шафою для одягу, письмовий стіл, диван, комп’ютер, особисті речі відповідно до віку та сезону, шкільне приладдя. Іншими словами, для неї створено всі необхідні умови для проживання, виховання та розвитку.

З’ясувавши всі обставини справи, 13 квітня 2018 року Херсонський міський суд Херсонської області задовольнив позовні вимоги у повному обсязі: розірвав шлюб та залишив доньку за батьком.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги у Херсоні:

Проспект Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, перший поверх).

Графік роботи юристів: понеділок-четвер з 9.00 до 17.00. По п’ятницях – з 9.00 до 15.45. Обідня перерва – з 12.00 до 13.00.

Попередньо записатися на прийом можна телефоном (099) 468 38 48

P. S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» у рамках проекту «Енергія змін».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×