facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Допомагають комплексно — і за підтримки партнерів: юристи опікуються бабусею та онукою з Херсонщини

Дата публікації: 14.05.2023

Ольга Миколаївна* вимушена переселенка з Херсонської області. У сусідній Миколаїв вона переїхала з онукою Валентиною*. Мама дівчинки залишилася на окупованій непідконтрольній Україні території…

До юристів Миколаївської ГО «Час збирати українців» жінка звернулася з проханням допомогти офіційно підтвердити її родинні відносини з онукою, щоб зареєструвати Валентину як ВПО та оформити їй соціальні виплати на проживання ВПО. Із розповіді бабусі стало зрозуміло, що родина багато чого пережила і потребує й іншої допомоги: гуманітарної, фінансової підтримки, консультації щодо компенсації за зруйноване війною житло…

Юристка організації Катерина Демченко проконсультувала бабусю та онуку, пояснила, який пакет документів пані Ольга має підготувати для вирішення свого питання. Склала алгоритм подальших дій, узгодила його з родиною.

Катерина Демченко, юристка ГО “Час збирати українців”.

Юристка особисто супроводила бабусю з онукою до відділу ДРАЦСу м. Миколаєва, де їм встановили родинні відносини, а також до управління у справах дітей, опіки та піклування районної адміністрації у м. Миколаїв — для укладення акту про визнання бабусі представником неповнолітньої особи (онуки) на період військового стану.

  • Після того, як ми отримали акт про визнання бабусі представником неповнолітньої особи — онуки, соціальна працівниця здійснила соціально-фізичний супровід до районного Управління соцзахисту населення для реєстрації онуки у статусі ВПО та оформлення для неї соціальних виплат для переселенців, — коментує Катерина Демченко. — Також я пояснила клієнткам, як зареєструватися на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій.

Зі свого боку соціальна працівниця супроводила родину до Благодійного фонду «Право на захист», де Валентину та Ольгу Миколаївну зареєстрували на отримання кеш-допомоги від УВКБ ООН, а також перенаправила їх до партнерських організацій — там родині надали ще й гуманітарну допомогу.

Також пані Ольга отримала консультацію юристки та юридичний супровід у справі оформлення компенсації за зруйноване житло.

*Імена змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×