facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Допомога при народженні дитини-переселенця: якщо пропущено терміни…

Дата публікації: 06.02.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку за безоплатною правовою допомогою звернулася мешканка Луганщини Галина Котова*. Донедавна жінка проживала на тимчасово окупованій території.

Галина розповіла, що півтора роки тому в селі, на непідконтрольній Україні частині Луганської області, вона народила дитину.

Влітку 2016 року молода мама переїхала до Сєвєродонецька, зареєструвалася як внутрішньо переміщена особа та звернулася до управління соціального захисту населення з заявою про надання допомоги при народженні дитини.

“Ні допомоги на дитину, ні відповіді від управління я не дочекалася”, – бідкається Галина.

Через деякий час вона знову звернулась до органів соцзахисту, де отримала відмову у наданні допомоги при народженні дитини у зв’язку з тим, що до управління заява надійшла пізніше, ніж через 12 місяців після народження дитини.

При цьому жінка пояснювала, що раніше вона не мала можливості звернутися до органів соціального захисту, тому що знаходилася на території, непідконтрольній Україні, і не мала можливості виїхати. Втім, на чиновників це не справило жодного враження.

Юристконсульт Офісу Сергій Болдар запевнив Галину, що по даному факту вона має право звернутися до суду з адміністративним позовом до управління соцзахисту.

“Дійсно, Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” містить вимогу про необхідність подання заяви протягом 12 місяців з дня народження дитини. Але, разом із тим, при грамотному обґрунтуванні неможливості заявниці виїхати з тимчасово окупованої території, ця обставина може бути визнана судом поважною причиною пропущення строку, передбаченого законом. На жаль, випадок Галини не поодинокий. Думаю, суд поставиться до цього із розумінням”, – коментує ситуацію Сергій Болдар.

Юрист надав жінці консультацію з написання заяви до суду та допоміг скласти перелік документів, які необхідно додати до позову.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×