facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Фермеру допомогли захистити право працювати на землі

Дата публікації: 20.06.2017

 

Взимку 2017 року до Офісу Мережі правового розвитку, що працює на базі Чугуївської правозахисної групи (ЧПГ), звернувся за допомогою Сергій Олександрович* – фермер, якого намагалися позбавити основного засобу виробництва – землі.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, у 2006 році за рішенням Куп’янської районної державної адміністрації Харківської області уклав договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Була затверджена технічна документація, зареєстрований відповідно до законодавства договір. Понад 10 років фермер належним чином виконував свої обов’язки зі сплати за оренду.

Але в кінці 2016 року прокуратура, вочевидь, вирішила заробити собі «показник» та подала позов про розірвання вищевказаного договору оренди та повернення земельної ділянки орендодавцю. Прокурор пояснював позовні вимоги тим, що при укладенні вказаного договору нібито не була проведена нормативно-грошова оцінка земельної ділянки.

Натомість, обґрунтувавши відсутність вини фермера та безпідставність вимог прокуратури, юристи Чугуївської правозахисної групи відстояли права орендаря.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 07.02.2017 року № 922/4046/16 в задоволенні позовних вимог прокурора було відмовлено в повному обсязі.

Нещодавно постановою Харківського апеляційного господарського суду апеляційна скарга прокурора була залишена без задоволення, а рішення суду першої інстанції набрало законної сили.

Правову допомогу фермеру було надано в межах проекту «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Печенізького та Чугуївського районів Харківської області» реалізовується за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного фонду «Відродження».

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Автор: Іван Мудраченко, Чугуївська правозахисна група

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×