facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дорослі порозумілися – діти «отримали» батька

Дата публікації: 13.02.2020

Автор: Фонд сільських громад Дворічанщини

Справа юристів Дворічанського офісу мережі правового розвитку стала успішною саме тому, що не дійшла до суду. За допомоги навичок медіації правники змогли примирити екс-подружжя і зберегти гроші, які не будуть зайвими, коли в родині підростають двоє дітей.

Мешканка Харківщини Наталія* мала намір звернутися до суду із позовною заявою на свого екс-чоловіка Олега* про визнання батьківства. Понад 10 років вони прожили у цивільному шлюбі, в якому народилися двоє дітей. Син та донька у свідоцтвах про народження були записані зі слів матері. Життя повернулося так, що зараз Наталя та Олег не проживають разом, кожен створив свою родину. Тож, жінка вирішила через суд визнати батьківство, аби захистити права своїх дітей.

Всю цю історію пані Наталя розповіла юристу, керівнику Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини». Віталій Бабика, який також є медіатором, запропонував жінці спробувати розв’язати проблему без звернення до суду – тобто домовитися, сівши за стіл перемовин.
Наталя погодилася, Олег теж. Екс-подружжя провело попередні переговори за участі медіатора – і дійшло згоди: обидвоє погодилися вирішити конфлікт мирним шляхом.

  • За результатами медіації сторони порозумілися і прийняли рішення подати спільну заяву про визнання батьківства до органу РАЦС. Таким чином, завдяки мирному вирішенню конфлікту чоловік і жінка зберегли час та кошти, які витратили б на судове вирішення спору. Натомість ці гроші вони зможуть витратити на потреби дітей, – прокоментував успішне завершення справи Віталій Бабика.

*Імена змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×