facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дитина хворіє: суд переглянув суму татових аліментів

Дата публікації: 23.03.2020

Автор: Суспільна служба правової допомоги

Консультації щодо розміру аліментів на утримання дитини – одні з найбільш затребуваних серед юристів Офісів Мережі правового розвитку в усіх регіонах України. Вирішити через суд одну з таких проблем допомогли юристи Офісу при громадській організації «Суспільна служба правової допомоги».

Молода мама з Луганщини, звернувшись до Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку, розповіла, що є розлученою і виховує доньку одна. Аліменти та частину своїх доходів витрачає на підтримку здоров’я дитини, яка має серйозну недугу. З огляду на те, що хвороба вимагає постійного моніторингу стану дівчинки лікарями, стаціонарного лікування та чималої кількості медикаментів, коштів родині катастрофічно не вистачає.

Тож, жінка хотіла дізнатися, чи може вона вимагати з огляду на ситуацію збільшення суми аліментів, які виплачує на дитину її колишній чоловік.

Юрист Офісу Олексій Кормілецький пояснив клієнтці наступні правові моменти:

  1. Розмір аліментів тому з подружжя, з ким проживає дитина, визначається за рішенням суду відповідно до частини першої статті 80 Сімейного Кодексу (СК) України, без урахування можливості одержання аліментів від своїх батьків, повнолітніх дочки або сина. Правило є однаковим для обох з подружжя. Право на утримання від іншого має той з них, з ким проживає дитина і який опікується нею.
  2. Згідно з ст.185 СК України, той із батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той із батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
  3. Виходячи з норм ст.185 СК України, додатковими витратами, які підлягають стягненню є:
    – періодичні витрати на лікування дитини (в тому числі на оздоровлення);
    – систематичні витрати, понесені у зв’язку з каліцтвом дитини чи постійною хворобою;
    – витрати на гуртки, заняття, які розвивають конкретні здібності дитини.

Юрист також склав позовну заяву до суду про збільшення аліментів та стягнення додаткових коштів на лікування дитини. Позов задовольнили в повному обсязі. Відтак мама матиме додаткові гроші, які допоможуть її дитині стати здоровішою.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×