facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Фермерське господарство не сплачуватиме 35 тисяч гривень незаконного штрафу

Дата публікації: 20.12.2018

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна группа

Юристи Громадського центру правосуддя на Харківщині* допомогли керівнику фермерського господарства вирішити спір з представниками Держгеокадастру. Справа стосувалася притягнення його  до адміністративної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки.

У вересні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя, сформованого на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, звернувся керівник фермерського господарства, розташованого на території Золочівського району. Він попросив допомогти вирішити питання безпідставного накладення адміністративного стягнення за постановою Головного управління Держгеокадастру у Харківській області. Орган державної влади постановив стягнути з нього штраф та компенсацію державі у розмірі 35 тисяч гривень за нібито самовільне використання землі.

Під час консультації, яку надала фермерові юристка Чугуївської правозахисної групи Світлана Кужелєва, він розповів, що постанова про накладання на нього адміністративного стягнення винесена без його участі. Крім того, він пояснив, що користується землею законно.

Вивчивши документи, юристка склала позовну заяву до Господарського суду Харківської області про визнання права постійного користування цією земельною ділянкою. Також вона підготувала позов до Золочівського районного  суду Харківської області про скасування постанови, якою було накладено адміністративний штраф та на підставі якої було зроблено розрахунок відшкодування шкоди державі.

Третього грудня 2018 року Золочівський районний суд Харківської області повністю задовольнив позовні вимоги та скасував постанову про накладання адміністративного стягнення**, у зв’язку із чим керівнику фермерського господарства не доведеться сплачувати компенсацію державі у розмірі 35 тисяч гривень.

*Громадський центр правосуддя на Харківщині сформований на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі. Він знаходиться за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 16а. Центр був створений для полегшення доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення  спорів. Центр надає допомогу у створенні програми громадської просвіти та підвищенні обізнаності громадян щодо прав, правової допомоги, функціонування судової системи та сектору юстиції.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/78271797

P.S. Проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині» впроваджується Чугуївським офісом Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×