facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Фермери з Харківщини відстояли свої права у справі проти Держгеокадастру

Дата публікації: 17.08.2018

Автор: Роман Лихачов/Чугуївська правозахисна група

Знакова подія відбулася 23 липня 2018 року. Після третього судового засідання Харківський апеляційний господарський суд виніс рішення на користь фермерського господарства, інтереси якого представляли юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку. Рішення набуло законної сили.

Майже рік тому Головне управління Держгеокадастру в Харківській області подало позовну заяву до фермерського господарства «Фортуна». Держгеокадастр хотів в односторонньому порядку внести вкрай невигідні для фермерів-орендарів зміни в укладений між сторонами спору договір оренди землі, що її використовувало фермерське господарство: скоротити строк оренди землі з 50 до 7 років. Загальна площа орендованої ділянки – 56,0016 га, в тому числі 56,0016 га ріллі.
Коли ж фермери відмовилися приймати такі збиткові умови, Держгеокадастр звернувся з позовом до господарства. Фермери зі свого боку звернулися за безоплатною правовою допомогою до Офісу, що діє при Чугуївській правозахисній групі і на даний час реалізує проект з подолання корупції у сфері земельних відносин*.
Юрист Офісу підготував відзив на позовну заяву та заперечення, на підставі якого Господарський суд Харківської області відмовив Держгеокадастру в задоволенні позовних вимог до фермерського господарства: залишив умови щодо строку оренди землі без змін.
Таким чином, завдяки правосудному рішенню та допомозі співробітників ЧПГ фермери зможуть і надалі вести підприємницьку діяльність, розвивати аграрний ринок, наповнювати місцевий бюджет податковими платежами. Крім того, завдяки тому, що фермери отримали змогу надалі займатися своєю господарською діяльністю, для мешканців Печенізького району з’явилися нові робочі місця!
Кредо юристів Чугуївської правозахисної групи: держава і фермери є рівними перед законом і судом у своїх правах і обов’язках! Нещодавно між адвокатами ЧПГ та Асоціацією фермерів Харківської області було підписано Меморандум про подальшу співпрацю. Тож ЧПГ і надалі буде відстоювати законні інтереси фермерів перед корумпованими можновладцями та рейдерами.

Зі змістом судового рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75527736

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

*Проект «Захист прав селян — власників земельних ділянок та земельних часток (паїв) у Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському, Вовчанському, Дворічанському, Великобурлуцькому районах Харківської області, подолання корупції у сфері земельних відносин» реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Титульне фото до статті: УНІАН.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×