facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Фінансово підтримати освіту власної дитини батька примусили через «подвійний» суд

Дата публікації: 28.07.2020

Автор: ГО «Подільська правова ліга»

Батько студентки з Хмельниччини відмовлявся допомагати фінансами на її навчання та проживання у гуртожитку. Навіть на судове рішення, що зобов’язувало його за законом підтримати доньку, подав апеляційну скаргу. Юристи Хмельницького офісу Мережі правового розвитку допомогли матері розділити фінансові витрати на освіту на обох батьків і таки примусити колишнього чоловіка «включитися» в життя спільної дитини.

Пані Валентина* з Хмельницького виховує доньку сама. Дівчина вже доросла, закінчила другий курс вузу. І увесь цей час мати сама несла витрати з оплати навчання та проживання доньки у гуртожитку. Тато ж, колишній чоловік Валентини, не надавав ніякої матеріальної допомоги на забезпечення спільної  дитини, участь у додаткових витратах на доньку-студентку брати відмовлявся.  

З кожним роком жінці ставало все тяжче нести фінансовий тягар самотужки. Тому і звернулася вона по правову допомогу до Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга».

Адвокат Офісу Анастасія Площинська проконсультувала пані Валентину, роз’яснивши її права, і порадила звернутися до суду. Адже, керуючись ст.199 Сімейного Кодексу (СК) України, батьки зобов‘язані утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання, і у зв‘язку з цим потребують матеріальної допомоги до досягнення 23-х років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.**

Також адвокат допомогла грамотно скласти заяву до суду. Згодом Хмельницький міськрайонний суд задовольнив позов та стягнути з батька дитини встановлену у твердій формі грошову суму, що є додатковими витратами на дитину у зв‘язку з навчанням.  Однак батьку студентки такий примус не сподобався: на рішення суду він подав апеляційну скаргу.

Анастасія Площинська і тут надала пані Валентині безоплатну правову допомогу, підтримавши справу в суді. В результаті апеляційний суд постановив задовольнити скаргу батька лише частково: зменшив тільки частину тих коштів, які він зобов‘язаний був виплатити.

Отже, тепер матері буде значно легше забезпечити  свою дитину гідною освітою.

  • Як висновок, можемо констатувати: навіть якщо батьки розлучені, і мати не в змозі забезпечувати дитину тривалий час коштами на проживання у гуртожитку та освіту, а батько не бере участі у забезпеченні свого чада матеріально – вихід є! Слід звертатися до спеціалістів та подавати позов до суду, адже, згідно з законодавством та моральними принципами, дитина не повинна бути обмеженою у своєму праві на освіту та гідні умови проживання, – коментує адвокат.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Стаття 199 СК України. Обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання.

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×