facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Х-файли» про успадковану землю: дані віднайшлися у Національній кадастровій системі

Дата публікації: 15.08.2018

Автор: ГО «Центр зростання громад»

Інформація про земельні ділянки на Волині «загубилася» на шляху до Національної кадастрової системи. Відтак жінка, яка успадкувала ці землі від матері, не могла стати їх законною власницею. Юристка Ковельського офісу Мережі правового розвитку провела власне розслідування і допомогла віднайти дані.

До Офісу при громадській організації «Центр зростання громад» звернулася мешканка Ковеля пані Катерина*.  Жінка успадковувала від матері земельні ділянки у Ковельському районі і планувала вести на них особисте сільське господарство. Та коли оформлювала документи в нотаріуса, з’ясувалося, що правовстановлюючий документ на ділянки – Державний акт – є, однак на Публічній кадастровій карті земля не значиться. Тобто, фактично документ є, але в електронному реєстрі він чомусь відсутній.

  • Зазвичай у громадян взагалі відсутні документи на спадкове майно, а в цій ситуації, навпаки, він є, але отримати Витяг з Державного земельного кадастру жінка не може. Тому державний нотаріус і направила жінку до нашого Офісу, – коментує юристка Надія Клімук (на фото), яка взялася допомогти пані Катерині.

Вона уважно вивчила ситуацію і з’ясувала причину, за якої цю ділянку не внесли до  Національної кадастрової системи (НКС). Виявилося, що при передачі інформації до НКС-реєстру в кінці 2012 року, дані про саме цю землю «загубилися». Юристка  звернулася із заявою до  Центру Держгеокадастру в Києві  з проханням виправити помилку.

  • Приємним для нас стало те, що вже через два тижні пані Катерина завітала до Офісу та повідомила, що відтепер вона може оформити всю землю, успадковану від матері. В НКС знайшлися дані про всі чотири земельні ділянки, і жінка замовила витяги в Державного земельного кадастру на кожну з них, – підсумовує Надія Клімук.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×