facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Херсон: у показовій справі незаконно звільненого учасника АТО – повна перемога

Дата публікації: 15.09.2017

Історія успіху від Херсонського Офісу Мережі правового розвитку була показовою ще у липні 2017 року. Як повідомляє ІРЦ Правовий простір, у серпні були отримані ще кращі новини: судовий позов, підготовлений юристом Офісу Сергієм Плахотнюком, задоволено повністю: попри апеляцію, незаконно звільненого учасника АТО відновили на роботі і компенсували середній заробіток.

Фото: Фейсбук. Сергій Шевчук, військовослужбовець.

Історія учасника АТО Сергія Шевчука варта уваги за кількома причинами. По-перше, тому що військовослужбовець терміново звернувся по безоплатну допомогу, і це дозволило якнайшвидше розв’язати проблему; по-друге, судова справа була розглянута у найкоротший термін і судове рішення по ній можна вважати взірцевим у цій категорії; і по-третє – грамотні дії юриста Сергія Плахотнюка є алгоритмом успішної та оперативної допомоги у випадках з незаконним звільненням учасників АТО.

Юрист Сергій Плахотнюк. Фото: legalspace.org

Нагадаємо, пан Шевчук служив зоні АТО за контрактом, коли дізнався, що керівництво Головного теруправління юстиції у Херсонській області збирається звільнити його з посади старшого державного виконавця Іванівського районного відділу державної виконавчої служби. Причина – той самий військовий контракт.

Тоді послідовні та грамотні дії юриста ІРЦ “Правовий Простір” Сергія Плахотнюка, до якого одразу звернувся військовослужбовець, дозволили досягти успіху: суд задовольнив позов пана Шевчука. Однак за цим рішенням слідувала апеляція сторони-відповідача.

Нагадаємо хронологію подій.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду 26.05.2017 р. позов, підготовлений юристом Офісу Сергієм Плахотнюком від імені Шевчука С.М. — задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано наказ Головного територіального управління юстиції у Херсонській області від 14.02.2017 року № 143/1 «Про звільнення Шевчука С.М.». Поновлено Шевчука С.М. на посаді старшого державного виконавця Іванівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області з 15.02.2017 року.

Суд постановив стягнути з Головного територіального управління юстиції у Херсонській області на користь Шевчука С.М. середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 12 тис 592 грн. 92 коп.

Допущено негайне виконання постанови суду в частині поновлення Шевчука С.М. на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць.

Проте Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області оскаржило це рішення до апеляційного суду.

І от рішенням колегії суддів Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 серпня 2017 року у справі № 821/639/17 відмовлено у задоволенні апеляційної скарги Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 26 травня 2017 року залишено без змін. Рішення суду набрало законної сили в день його постановлення.

Отже, Сергій Шевчук поновлений на роботі з компенсацією середнього заробітку. За його бажання він також може відсудити моральну шкоду, заподіяну йому незаконним звільненням.

Посилання на рішення суду – http://reyestr.court.gov.ua/Review/68451226


Автор матеріалу: Олена Орлова, ІРЦ “Правовий простір”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×