facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Голові ОСББ допомогли оскаржити несправедливий штраф

Дата публікації: 03.03.2020

Автор: Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини

Суперечка між головою правління одного з вінницьких об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та інспекторами благоустрою міста закінчилась перемогою ОСББ. Досягти її допомогли правозахисники Вінницького офісу Мережі правового розвитку.

У листопаді 2019 у двір вінницької 5-поверхівки прийшли інспектори з благоустрою. На подвір’ї побачили порушення – неприбране листя під деревами. Інспектори склали  акт, який направили в адміністративної комісії при виконавчому комітеті Вінницької міської ради. Голова правління ОСББ Андрій Семенович Панченко зі здивуванням дізнався про рішення комісії: оштрафувати його на 850 грн.
Варто зазначити, що ОСББ забезпечує утримання будинку та прибирання прибудинкової території за мінімальні платежі з кожного мешканця (2,5 грн з м2 загальної площі житлових приміщень). При цьому голова вважав, що організація максимально ефективно і економно використовував кошти співвласників, спрямовані на утримання будинку та прибудинкової території.

Відтак пан Панченко звернувся до Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» за роз’ясненнями. Керівник Офісу, адвокат Михайло Бардин пояснив, що згідно з п.п. 3 п. 6.2 Правил благоустрою міста Вінниця, збирати листя в межах зелених зон забороняється.
За словами голови правління ОСББ, інспектори з благоустрою оцінили як порушення правил благоустрою незібране листя в зеленій зоні біля будинку. Відповідальність за утримання в належному порядку зеленої зони закріплена за ОСББ.

  • Основний спір полягав у доведенні наявності зеленої зони на прибудинковій території ОСББ. Ми порадили голові правління ОСББ звернутися до суду, – коментує адвокат.

У результаті відкритого судового розгляду оскаржувану постанову рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 18 лютого 2020 року скасовано.

Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86843498

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×