facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Івано-Франківські реалії: добиваємося виплати заробітної плати через кримінальне провадження проти начальника

Дата публікації: 24.02.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, наприкінці січня за безоплатною правовою допомогою до Івано-Франківського офісу Мережі правового розвитку при ІФОГО «Станіславська правозахисна група» звернувся Микола Васильович Перетятко*.

Микола Васильович був обурений тим, що адміністрація Архітектурно-планувального бюро управління містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА, де чоловік працює, досі не виплатила йому заробітну плату за 2013 рік та просив знайти законну управу на начальство.

З цього приводу раніше, в серпні 2016 року, пан Перетятко та його колеги, яким установа також заборгувала заробітну плату, звернулися до управління праці в Івано-Франківській області. За фактом звернення управління праці провело перевірку в Архітектурно-планувальному бюро та встановлено порушення вимог частин 1 та 2 статті 115, частини 1 статті 116 Кодексу законів про працю України.

Крім цього, керівнику Архітектурно-планувального бюро Євгену Івасенку* управління праці винесло припис з вимогою припинити порушення законодавства і погасити заборгованість, а матеріали перевірки направило до Івано-Франківського відділу поліції для вирішення питання про притягнення керівника бюро Івасенка до кримінальної відповідальності.

Здивуванню Миколи Васильовича не було меж, коли аж через два місяці він отримав висновок поліції у своїй справі. У документі йшлося про те, що слідчий відділ Івано-Франківського ВП ГУНП навіть не вніс відомості про правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), хоча це прямо передбачено кримінально-процесуальним законодавством, начебто у зв’язку з необґрунтованістю звернення управління праці.

Дізнавшись про це, юрист ОфісуЯрослав Васютин негайно підготував для пана Перетятка аргументовану скаргу слідчому судді Івано-Франківського міського суду щодо бездіяльності начальника відділу Івано-Франківського відділу поліції та його підлеглих.

Невдовзі суд виніс ухвалу, якою задовольнив скаргу Миколи Васильовича та зобов’язав поліцейських внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення.

Наразі у цій справі проводиться досудове розслідування, а Миколу Васильовича визнано потерпілим. Ярослав Васютин пильно слідкує за ходом розслідування, щоб не допустити подальшого свавілля з боку правоохоронців.

* Імена змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×