facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Хлопчик-сирота отримав право власності на третину материної квартири

Автор: «Агенція демократичного розвитку Донбасу»

Розплутувати непростий ланцюжок спадкових зв’язків довелося юристам Слов’янського офісу Мережі правового розвитку. Аби довести, що дитина-сирота має право успадкувати третину материної квартири, правникам довелося не лише консультувати опікуна хлопчика, складати заяву до суду, а й збирати додаткові докази та аргументи на користь неповнолітнього клієнта.

До Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» звернувся пан Петро*, мешканець Донеччини. Розповів, що є опікуном дитини-сироти – Костянтина*. Просив допомоги визнати за собою право власності на спадкове майно за своїм підопічним після смерті матері хлопчика.
Юристка Офісу Лілія Олексенко ознайомилася з матеріалами справи звернулася з позовом до суду за місцем розташування спадкового майна.

  • У позовній заяві ми зазначили, що у квітні 2012 року померла мати дитини. Після смерті жінки відкрилася спадщина на майно, а саме на 1/3 частину квартири, що належала їй на праві спільної часткової власності, та 1/3 частину квартири, яку вона прийняла у спадок після смерті бабусі дитини, але не встигла оформити. На день смерті мати в зареєстрованому шлюбі не перебувала, тому її діти — малолітній Костянтин та повнолітній Анатолій* — є спадкоємцями першої черги спадкування. Однак Костянтин не міг отримати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті матері, оскільки вона не оформила свої спадкові права після смерті бабусі дитини, – пояснює ситуацію юристка.

Опрацювавши усі ці справи, Лілія Олексенко подала до суду й інші необхідні аргументи та докази. З огляду на обставини вона просила суд визнати за малолітнім Костянтином право власності на спадкове майно — 1/3 частину квартири.

  • Суд взяв до уваги наведені аргументи та надані докази і вирішив, що оскільки Костянтин належить до першої черги спадкоємців за законом відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України та постійно проживав разом із матір’ю на час відкриття спадщини, то в порядку ст. 1268 цього Кодексу вважається таким, що прийняв спадщину у вигляді 1/3 частини квартири, – підсумовує юристка.

В результаті дитина-сирота отримала право власності на долю материної нерухомості – хлопчик став законним власником 1/3 частини квартири.

*Імена змінено з етичних міркувань.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×