facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Хмільниччани склали чіткий план, який допоможе переселенцям інтегруватися у громаду

Дата публікації: 01.05.2023

У місті Хмільник, що на Вінниччині, розробили та затвердили План інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя громади. Він допоможе якомога комфортніше інтегруватися у громаду тим, хто вимушений тікати від війни.  

Ідея створити чіткий план дій на допомогу тим, хто знайшов прихисток у Хмільницькій громаді, належить Хмільницькій ГО «Право». Команда цієї організації, яка нещодавно відзначила 18 років своєї діяльності та однією з перших багато років тому доєдналася до Мережі правового розвитку, не зі слів знає про проблеми переселенців. Адже понад рік тому, реагуючи на виклики повномасштабної війни, юристи та активісти «Права» створили у своїй громаді гуманітарний хаб «Мурашник». За цей час він втілив і продовжує втілювати понад десяток корисних ініціатив на допомогу ВПО, став затишним підтримуючим простором і для переселенців, і для місцевих жителів. У «Мурашнику» кожен може отримати соціальну, правову допомогу та особисто долучитися до численних ініціатив, які допомагають дорослим і дітям не лише вижити в умовах війни, а й якомога комфортніше інтегруватися у громаду. 

За понад рік діяльності хаб “Мурашник” став затишним підтримуючим простором і для переселенців, і для місцевих жителів. Фото: ГО “Право”.

Висновок про те, що у громаді існує гостра проблема в системному аналізі потреб внутрішньо переміщених осіб, а також у розробці чіткого плану, який би сприяв задоволенню цих потреб і вирішення проблем ВПО, команда ГО «Право» зробила і на основі діяльності абу, і провівши низку консультацій з представниками місцевої влади та з самим переселенцями.

  • На той час у громаді не було налагодженого механізму, який би дозволяв відстежувати потреби внутрішньо переміщених осіб та реагування на такі виклики, — коментує керівник ГО «Право» Віталій Дорох.
Віталій Дорох, керівник ГО “Право”.

І додає, що за інформацією Центру надання адміністративних послуг Хмільницької міської територіальної громади, станом на 20 квітня 2022 року у громаді  зареєстровано понад 7230 внутрішньо переміщених осіб, із них 2019 дітей. При цьому насправді кількість таких осіб є значно більшою, оскільки не всі, хто переселився у Хмільницьку громаду, зареєструвалися.

  • У  партнерстві з Хмільницькою міською радою ми підготували проєкт «Якісні послуги для внутрішньо переміщених осіб громади», який підтримала Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні, — пояснює Віталій Дорох.

Команда проєкту восени 2022 року провела соціологічне дослідження проблем і потреб внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Хмільницкій громаді, а також — дводенну фасилітаційну сесію, в якій взяли участь представники ГО «Право», міської влади, інших партнерських організацій, а також внутрішньо переміщені особи.

Проаналізувавши всю отриману інформацію, експерти організації спільно з посадовцями міської ради розробили План інтеграції ВПО в життя громади. Після цього відбулося громадське обговорення плану за участі всіх зацікавлених сторін — і затвердження його виконкомом Хмільницької міської ради 15 березня 2023 року.

План інтеграції ВПО в життя громади команда проєкту представила в міській раді Хмільника. Фото: ГО “Право”.

Заходи, передбачені у плані інтеграції, допоможуть вирішувати такі нагальні питання:

  • забезпечення ВПО житлом;
  • створення умов для отримання ними доходу;
  • забезпечення переселенців правовою та психологічною підтримкою,
  • забезпечення ВПО, які знаходяться у кризовій ситуації, одягом і взуттям;
  • оперативне вирішення проблем і потреб ВПО у громаді.

Ознайомитися з Планом інтеграції ВПО в життя громади можна тут або завантажити рядком нижче.

Читайте також:

«Мурашник» добрих справ: від правової допомоги — до уроків городньої грамотності
«Мурашник» добрих справ: нові ініціативи на допомогу переселенцям
«Мурашник» добрих справ: юристи та активісти з Хмільника допомагають пережити війну і людям, і тваринам

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×