facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Хвора на діабет переселенка зможе отримати безоплатну медичну допомогу та тест-смужки для глюкометра

Дата публікації: 07.02.2024

Наступна успішна історія — із практики параюристки ГО «Асоціація громадських радників України» Тетяни Біляєвої. Вона є однією з понад 10-ти координаторів, які в рамках Ініціативи регіональних координаторів* допомагали вирішувати мешканцям своїх громад соціально-правові проблеми, залучаючи до фахових консультацій і супроводу юристів Мережі правового розвитку.

Тетяна Біляєва (на фото) — активна лідерка Диканської громади Полтавської області. У своїй громаді вона впроваджує екологічні проєкти, залучаючи до них молодь. Тетяна також має авторитет і довіру серед батьків учнів, які часто звертаються до неї за порадою та допомогою. Однією з таких стала пані Галина** — переселенка з Харкова, яка зараз мешкає в с. Великі Будища, що на Диканщині.

Жінка хворіє на діабет і хотіла дізнатися, право на які медичні пільги вона має як внутрішньо переміщена особа (ВПО), зокрема чи може безкоштовно отримати тест-смужки для глюкометра.

  • Громадські радники з юристами об’єднані в спільний чат, де разом оперативно реагують на запити, — розповідає Марина Царапаєва (на фото праворуч), координаторка Ініціативи регіональних координаторів, параюристка ГО «Асоціація громадських радників України». — Так, на запит Тетяни Біляєвої відгукнулася юристка Хмільницької ГО «Право» Лада Карабань. Вона пояснила громадській радниці, які права пані Галина як ВПО має на отримання первинної медичної допомоги у громаді, де зараз проживає.

Лада Карабань (на фото ліворуч) також зазначила,  що тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові є складовою урядової програми «Доступні ліки», що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів із бюджетних коштів. Зокрема тест-смужки для глюкометрів з жовтня 2023 року входять до програми «Доступні ліки». Наразі в Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, доступні 23 назви тест-смужок, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню. Отримати їх можна в аптеці за електронним рецептом лікаря.

Цю інформацію параюристка Тетяна Біляєва передала пані Галині під час особистої консультації, докладно роз’яснивши, як отримати безкоштовну первинну медичну допомогу в Диканській громаді та скористатися розширеним переліком медикаментів програми «Доступні ліки».

В результаті переселенка має можливість отримати зокрема безоплатну консультацію лікаря, рецепт і зрештою — тест-смужки для глюкометра, щоб постійно контролювати рівень цукру в крові.

* Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.
Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.

** Імʼя змінено з етичних міркувань.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×