facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Колишній податківець отримав статус учасника бойових дій

Дата публікації: 26.07.2019

Оксана Осарчук/ГО «Подільська правова ліга»

У червні 2019 року до Хмельницького офісу Мережі правового розвитку звернувся пан Олег*, старший лейтенант податкової міліції. Мав проблему: йому відмовили у наданні статусу учасника бойових дій.

Адвокату Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга» Роману Рачку чоловік пояснив, що ніс службу в управлінні оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління Державної фіскальної служби в Луганській області.
Однак, коли звернувся до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній фіскальній службі України, аби отримати статус учасника бойових дій, отримав відмову.

Проаналізувавши подробиці ситуації, адвокат проконсультував Олега, порадив йому звернутися до суду і допоміг скласти позовну заяву.
Аби мати підстави для витребування статусу учасника бойових дій, клієнт  вказав у позовній заяві, де саме ніс службу –  це підтверджувало, що він належить до категорії осіб, які захищали суверенітет та цілісність України. Також у заяві були зазначені підстави, відносно яких набуття статусу учасника бойових дій паном Олегом є законним.

Роман Рачок пояснив, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 413  від 20 серпня 2014 року «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України…»,  статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів

Варто зазначити, що пан Олег отримав відзив, у якому Державна фіскальна служба України просила відмовити йому у задоволенні позову.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду у цій адміністративній справі було відкрито провадження.

В результаті суд вирішив** задовольнити адміністративний позов захисника України. У судовому рішенні також зазначалось те, що рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній фіскальній службі України є протиправним, відтак його необхідно скасувати.
Також суд зобов‘язав Комісію повторно розглянути документи щодо надання Олегові статусу учасника бойових дій, який чоловік зрештою успішно отримав.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:  http://reyestr.court.gov.ua/Review/82943862

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×