facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Колишній медпрацівник не сплачуватиме 127 тисяч гривень кредитного боргу

Дата публікації: 26.02.2021

Автор: Фонд сільських громад Дворічанщини

До Центру захисту прав людини для протидії COVID-19*, що діє при Дворічанському офісі Мережі правового розвитку,  звернувся колишній медичний працівник, мешканець Харківщини. Просив правової допомоги у спорі з одним із крупних банків України.

Чоловік розповів, що за часів роботи в медустанові отримав кредитну картку з лімітом 4 тис 500 грн. В подальшому ліміт збільшувався та зменшувався, і станом на 7 червня 2014 року становив 6 тис грн. Останній платіж на погашення кредитної заборгованості клієнт банку зробив 2 вересня 2017 року. При цьому термін дії останньої отриманої картки був до липня 2018 року.


Однак невдовзі чоловік дізнався, що банк звернувся до Дворічанського районного суду Харківської області  з позовом на нього – установа просила стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором у розмірі 135 тис 580 грн 55 грн та витрати зі сплати судового збору.

Суд позов задовольнив частково: за його рішенням колишній медпрацівник мав сплатити не всю суму, а тільки 8 тис 300 грн 36 коп заборгованості за тілом кредиту з урахуванням фактично використаних коштів.

Банк із таким рішенням не погодився – і подав апеляційну скаргу, в якій оскаржував рішення суду.

Юрист Офісу при громадській організації «Центр сільських громад Дворічанщини» Віталій Бабика ознайомився з матеріалами справи та задля захисту інтересів і прав чоловіка склав і подав відзив на апеляційну скаргу банку.

Зрештою у січні цього року Харківський апеляційний суд апеляційну скаргу банку залишив без задоволення, а рішення Дворічанського районного суду Харківської області  – залишив без змін.

Тобто, чоловіку не доведеться сплачувати 127 тис 000 боргу за кредитним договором – лише заборгованість за тілом кредиту.

Посилання на рішення суду у Єдиному судовому реєстрі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94142665?fbclid=IwAR2oCGTWyLyha1dJFErYGtkuGBGJ2cDJSkLDWWQKTNWxsrUo70rgiOg5-k0

* Проєкт «Центр захисту прав людини для протидії COVID-19» реалізується Громадською організацію «Фонд сільських громад Дворічанщини» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

В рамках проекту «Фонд сільських громад Дворічанщини» з метою зменшення рівня соціальної напруги та конфліктності, спричиненого поширенням пандемії коронавірусу** COVID-19 в Україні, надає правову допомогу всім, хто її потребує, саме на території Харківської, Луганської, Донецької областей.

**Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×