facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кредит брала донька – а банк погрожував матері

Дата публікації: 06.02.2019

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

За несплату за кредитним договором банк погрожував мешканці Луганщини арештувати її майно. Ось тільки кредит брала не вона, а її донька. Неправомірні вимоги і погрози припинилися лише після того, як жінка отримала безплатну правову допомогу від юристів Станично-Луганського офісу Мережі правового розвитку.

Наталя Винниченко* зі Станиці Луганської звернулася до Офісу при громадській організації «Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги» із заявою про неправомірні дії посадових осіб банку «N»*. Розповіла, що банк вимагає від неї погашення кредиту за договором. При цьому договір укладала не сама пані Винниченко, а її доросла донька. На даний момент дочка з матір’ю не проживає: вона взагалі не мешкає в Україні і є громадянкою Російської Федерації.
Однак банк продовжував надсилати незаконні, на погляд пані Наталії, вимоги, мало того – ці вимоги підкріплювалися погрозами накласти арешт на її майно за кредитний борг дочки.
Таким чином працівники банку грубо порушували і конституційні права жінки (Конституція України, стаття 32 – право на невтручання в особисте і сімейне життя), і законодавство України, зокрема Закон України «Про банки і банківську діяльність» – стаття 60. «Банківська таємниця» та Закон України «Про захист персональних даних».
Відтак жінка просила допомогти розібратися у доволі складній для неї ситуації з фінансовою установою. Окрім цього, мала потребу у юридичній допомозі щодо зняття з реєстрації дочки з її адреси. Адже донька із 2003 року живе в Росії, прийнявши громадянство РФ, а місцем її реєстрації і досі значився материн дім.

  • В інтересах заявниці ми підготували заяву на адресу адміністрації банку про незаконність і необґрунтованість їхніх вимог і погроз на адресу Наталі Винниченко. Крім того, підготували і направили до суду позовну заяву про зняття з реєстрації дочки за місцем проживання заявниці, – пояснює юрист Офісу Олександр Левенець.

На даний момент Станично-Луганський районний суд прийняв позовну заяву до розгляду. Водночас банк, отримавши листа від юристів, одразу припинив свої необґрунтовані вимоги та погрози.

*Персональні дані та назву змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×