facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кримінальна справа про зіпсоване житло зрушила з мертвої точки

Дата публікації: 05.08.2020

Справа жінки, яка постраждала через недбалість комунальників, «зависла» в поліції на рік. І якби не фахова допомога юристів Нікопольського офісу Мережі правового розвитку, невідомо скільки ще довелося б постраждалій чекати суду, а значить і можливості відшкодувати моральну та матеріальну шкоду за зруйноване житло та витрачені нерви.

Мешканка міста Нікополь Дніпропетровської області пані Валентина* постраждала від недбалості комунальників. Через неналежне виконання ними своїх службових обов’язків внаслідок підтоплення постраждала квартира у будинку, де жінка жила: помешкання була настільки пошкоджене, що стало непридатним для проживання…

Таким чином пані Валентині було заподіяно моральну та майнову шкоду. Жінка неодноразово подавала заяви до місцевої поліції: просила залучити її в якості потерпілої за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань  за ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість»*. 
Та пройшов рік, відколи з поліції надійшла остання відповідь потерпілій – і далі настала тиша… Зрозумівши, що її справа просто «зависла», пані Валентина звернулася по правову допомогу до Офісу при громадській організації «Відкриті двері».

Адвокат організації Ірина Лось проаналізувала ситуацію і встановила, що  клієнтка дійсно постраждала внаслідок неналежного виконання співробітниками комунальних підприємств м. Нікополь своїх службових обов’язків, що полягають в обслуговуванні багатоквартирних будинків, розташованих на території міста.
Адвокат склала заяви до  поліції та прокуратури з вимогою   залучити постраждалу до кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань як потерпілу, про що надати їй письмове підтвердження. 

У заяві, в прохальній її частині, ми зазначили про необхідність провести  службову перевірку щодо  правомірності дій слідчого  за   даним кримінальним   провадженням. Також просили надати інформацію про перебіг досудового розслідування кримінального  провадження (чи закінчене досудове розслідування, якщо ні, то на якій стадії воно знаходиться), а в разі закриття досудового розслідування – надати відповідну копію Постанови, – уточнює Ірина Лось.

Обидві заяви поліція та прокуратура прийняли, розглянули – і в результаті слідчий прийняв Постанову про залучення пані Валентини в якості потерпілої сторони.
В подальшому це забезпечить захист прав жінки як потерпілої сторони по даній кримінальній справі, відтак вона може сподіватися на справедливе рішення суду, а значить і на відшкодування моральної та матеріальної шкоди від комунальників. 

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Стаття 367. Службова недбалість

  1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.
    Карається штрафом від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×