facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Лічильник газу пенсіонеру встановлять за рахунок підприємства

Дата публікації: 08.04.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Суд зобов’язав ПАТ «Харківгаз» встановити індивідуальний лічильник за рахунок підприємства пенсіонеру з Харкова. Відмова зробити це раніше була незаконною, довів чоловік через суд –  для цього йому довелося звернутися до Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

У жовтні 2018 року до офісу Першого центру громадського центру правосуддя на Харківщині, сформованого на базі Офісу, що діє при Чугуївській правозахисній групі, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся  пенсіонер пан Петро*.

Розповів, що протягом двох років має спір з ПАТ «Харківгаз» щодо встановлення в його квартирі індивідуального лічильника за рахунок підприємства. «Харківгаз» відмовляв пенсіонеру, посилаючись на те, що у багатоквартирному будинку вже встановлено загальнобудинковий лічильник, а встановлення лічильників газу за рахунок коштів підприємства в окремих квартирах вказаного будинку не передбачено.

Проаналізувавши спір між сторонами, адвокат Роман Лихачов склав від імені пана Петра позовну заяву про захист прав споживачів та зобов’язання вчинити певні дії. Також він надав клієнту супровід у суді.

  • Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає встановлення лічильників кожному споживачеві. Тобто наявність будинкового лічильника газу для людей, які мешкають у квартирах багатоквартирних будинків та у приватних будинках, де природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі, не є підставою, щоб не встановлювати індивідуальні лічильники кожному споживачеві. Щодо джерел фінансування, то вони визначеніст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зокрема, індивідуальні лічильники населенню встановлюються за кошти газорозподільних підприємств, – коментує Роман Лихачов.

Чугуївський міський суд 18.03.2019 року виніс рішення**, яким задовольнив позовні вимоги пенсіонера та зобов’язав ПАТ «Харківгаз» встановити індивідуальний лічильник газу в його квартирі за рахунок підприємства.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/80703440

P.S. Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×